Навколо світу вирушили дніпропетровські мандрівники

Ще 16 вересня, зі Львова в навколосвітню подорож відправилися дніпропетровські мандрівники.

Підприємці Віталій Танцюра та Маріанна Гавриленко вирушили з рідного Дніпропетровська минулими вихідними, коли там святкували День міста. Вдома у них лишилися двоє дітей шкільного віку, які не змогли поїхати з батьками через навчання.

Подружжя вже проїхало майже всю Україну й дісталися Львова. 16 вересня вони виїхали до Польщі, аби протягом року об’їхати всю земну кулю.

У Львові Віталія та Маріанну привітав міський голова Андрій Садовий, який лишив у їхній книзі подорожі запис. “Міський голова Дніпропетровська подарував нам книгу, у якій всім міста, які ми відвідуватимемо, лишатимуть свої побажання. А.Садовий також написав побажання в цій книзі”, – пояснює Віталій.

Вже завтра вони планують бути у Варшаві, а після того проїдуть країни Балтії та Скандинавії, Німеччину, Австрію, країни Балканського півострову, Грецію, Італію, Францію, Іспанію, Португалію. З Європи відчайдушні українці планують паромом перебратися до Аргентини, де їх зустріне українська діаспора. Після того вони проїдуть всю Південну та Північну Америку.

Останнім континентом подорожі має стати Азія, однак як саме вони долатимуть цей відрізок шляху, Віталій та Маріанна ще не вирішили. “Зараз маршрут по Азії ще не розроблений, існує три варіанта. Один з них – через Росію, чого не хотілося б. Другий – китайський, але там є проблеми з отриманням водійського посвідчення, бо вони не визнають міжнародне водійське посвідчення. Третій маршрут – через Таїланд, Камбоджу, Індію, Афганістан і Пакистан, але там є складнощі з візами. Тому ми схиляємось до Китаю, але поки що це точно не вирішено”, – каже В.Танцюра.

До Росії мандрівники заїжджати не хочуть, бо побоюються за власну безпеку: перед поїздкою вони розфарбували своє авто в синьо-жовті кольори. “Якщо в нас не буде виходу, ми будемо їхати через Росію. Але ми б не хотіли сісти на 20 років лише через те, що ти їдеш на автомобілі”, – пояснює Віталій.

Подружжя розповідає, що вирушаючи в подорож, ставили собі дві мети: об’їхати всю планету, двічі перетнувши екватор, та зустрітися з українською діаспорою в різних країнах світу. “Ми хочемо розповісти всім про те, що зараз відбувається в Україні. Нам хочеться розповісти всьому світу, яка в нас красива країна. Хочеться, щоб українці, які живуть по всьому світу, поверталися в Україну назаважди”, – зазначає М.Гавриленко.

Загальний маршрут мандрівки має скласти близько 90 тис.км. Лише бензин для авто на цей шлях, за дуже приблизними підрахунками, коштуватиме мандрівникам близько $20 тис. Ночувати вони планують у наметі, який возять на даху свого позашляховика, а також у салоні авто.

Подружжя вже створило сайт та Yоutube-канал мандрівки, де публікуватимуть відео та фото з різних країн. Крім того, вони обіцяють інформувати про перебіг подорожі на Facebook, а також роздаватимуть людям, яких зустрічатимуть, календарики із закликом “лайкнути” Україну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *