Пекін: куди піти, що варто знати

Хоча наша стаття і названа – прогулянка по Пекіну, прогулянкою це назвати важко. Пекін – величезний мегаполіс, що включає в себе і старовинні цінності і сучасність.

Одне тільки Заборонене місто чого варте. Його просто фізично не обійти навіть за пару днів. Навпроти входу в Гугун, він же Заборонене місто, розкинувся вже сучасний Китай – площа Тяньаньмень. На сьогоднішній день, це найбільша площа в світі, здатна в себе вмістити до мільйона людей. Тут же розміщений мавзолей Мао Цзедуна, який вражає своєю масштабністю. Усередині мавзолею розташований музей китайської революції.

На площі 2 рази на день проходить церемонія підняття прапора, який збирає величезну кількість туристів. З ранку, в урочистій обстановці, на світанку прапор піднімають, а ввечері, в такій самій обстановці, на заході прапор опускають. Під час проходження цих церемоній, на площі багато поліцейських, які пильно стежать за порядком. Стоять по стійці “струнко” солдати досить довгий період. Їх навіть стає шкода, адже Пекін дуже спекотне місто.

При вході на площу ретельно оглядають речі, які при вас. Якщо щось не влаштовує органи правопорядку, вас ввічливо попросять залишити речі на прохідній або попросять піти. Що робити, Пекін – все-таки, столиця поліцейської держави. Нам то, “вихідцям з СРСР”, це зрозуміло, а от іноземці, іноді, не розуміють чому так відбувається.

Сама церемонія займає, приблизно, хвилин 30, нічого особливого з себе, не представляє, але побувати, тим більше, після відвідування Гугуна все-таки варто. Щоб порівняти старий Китай з його сучасною дійсністю.

Заслужено, уподобаний туристами, Храм неба, який знаходиться в південній частині Пекіна. Правильна його назва – Тянь Тань перекладається, як Вівтар Неба Це найбільший в країні вівтарний комплекс. У день зимового сонцестояння, тут сам імператор у бога просив процвітання і могутності своїй країні. Тут же розташована Стіна відбитого звуку, біля якої слова вимовлені, навіть пошепки, будуть чутими на відстані 60 метрів від стіни.

У Пекіні багато цікавих місць, які символізують як старий Китай, так і новий. Відвідайте це місто. Вам буде цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *