Відпустка – довгоочікувана і радісна подія для кожного з нас. Хтось віддає перевагу подорожі в жаркі країни, щоб насолодитися теплом, хтось – вибере тури по історичних місцях, а хтось – забажає залишитися в рідній країні і провести відпустку поруч з рідними і близькими. Тим, хто віддає перевагу поїздці за кордон, перед кожною подорожжю слід врахувати масу організаційних моментів, щоб відпустка залишила тільки позитивні спогади. Всі заходи підготовки до поїздки можна поділити на три умовні групи: інформаційна підготовка, медична та організаційна.
Інформаційна підготовка є основою для подальшого процесу збору в поїздку. Вона особливо важлива для тих, хто вперше їде в ту чи іншу країну. Даний вид підготовки включає в себе вивчення інформації про країну, яку планується відвідати, причому інформація ця різнопланова: історія країни, традиції, закони і правила, останні події, що відбулися в країні, заплановані свята та заходи. Це не тільки дасть можливість спланувати план відпустки (відвідування заходів, екскурсії), але й дозволить захистити себе від потрапляння в неприємні ситуації. Адже, як відомо, багато держав і країни мають різні закони і заборони, незнання яких може призвести до негативних наслідків. Також слід заздалегідь дізнатися про курс національної валюти країни, яку плануєте відвідати, до гривні. Зробити це можна онлайн, наприклад на сайті Minfin.com.ua можна дізнатися курс долара на сьогодні і не тільки, але й інших світових валют.
Важливим моментом при плануванні відпустки є медична підготовка. Перш за все, слід вивчити захворювання, які можуть бути поширені в тій країні, куди планується поїздка і при необхідності, зробити щеплення або запастися ліками. Відвідування лікаря є невід’ємною частина підготовки до відпустки. Це дозволить не тільки попередити захворювання і почати лікувати їх, але і проконсультуватися про можливі наслідки перельоту і знаходження в іншій країні, і отримати рекомендації про зниження ризику їх виникнення.
Ще одна частина підготовки – організаційна, є самою змістовною. Вона включає підготовку документів (паспорта, страховий поліс, довідки, посвідчення водія) та їх ксерокопій (сканкопій), забезпечення їх збереження; збір необхідних номерів (від контактів родичів до номерів страхових компаній, довідкових служб, турфірм). При поїздці за кордон слід запастися пластиковими картами, що підтримують міжнародні платіжні системи – це забезпечує зручність в користуванні коштами, а також і їхню безпеку в порівнянні з готівкою. Список речей, які необхідно брати в поїздку, слід складати заздалегідь, тоді встигнете докупити те, чого не вистачає.
Дані поради будуть орієнтиром і помічником, для тих, хто планує свою відпустку, і дозволять насолодитися нею у повному розмірі.