Саудівська Аравія: відмова від нафти й перехід на туризм

Саудівська Аравія хоче позбутися залежності від нафтової кон’юнктури та світових цін на нафту. “Ми маємо намір відійти від примітивного кількісного зростання, заснованого на експорті ресурсів, й перейти до якісного диверсифікованого зростання”, – розповів голова нафтової держкомпанії Saudi Aramco Халід аль-Фаліх.

Влада має намір перебудувати економіку на інші галузі, зокрема, на розвиток інформаційних технологій, охорону здоров’я й туризм, а також має намір лібералізувати ринок, аби залучити закордонних інвесторів. Вже презентовано розлогий план розвитку економіки.

На його презентації були присутні представники найбільших західних компаній, зокрема, Lockheed Martin, Pepsico. Загалом у презентації брали участь 2,6 тис. представників влади та бізнесу.

Водночас чимало учасників зустрічі засумнівалися в масштабних планах Саудівської Аравії. Учасники зустрічі, зокрема, нарікали на відсутність у країні культури підприємництва, зайвий традиціоналізм у соціальних відносинах, а також на надмірні позиції держави в економіці.

Як відомо, в контексті обвалу світових цін на нафту Саудівська Аравія зіткнулася з масштабним дефіцитом бюджету – 100 млрд. доларів США – “найбільшим економічним викликом для королівства за останнє десятиліття”.

Саудівська Аравія заклала в державний бюджет на 2016 рік ціну на нафту 29 доларів за барель. В свою чергу, голова й засновник паливного інвестиційного фонду Andurand Capital, який один з перших офіційно попередив про падіння цін на нафту П’єр Андюран, говорить про 25 доларів “протягом найближчих двох років”.

Як вже повідомлялося, на світових ринках популярні сорти нафти продовжують “бити” нові рекорди власного знецінення. Що ж до низькоякісних сортів з високим вмістом сірки, то у Сполучених Штатах вже відмовляються від марки North Dakota Sour, який традиційні замовники наразі погоджуються купувати лише з доплатою розміром 0,5 долара за барель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *