Столиця Ефіопії — столиця Африки

Багато хто називає столицю Ефіопії Аддіс-Абеба “африканським Парижем” за велике культурне та економічне значення в масштабах всього материка. Тим більше що Аддіс-Абеба зараз це досить чисте і безпечне місто, в якому проживає безліч людей різних національностей і віросповідань, в тому числі й іноземців з усіх куточків земної кулі. В місті досить поширена англійська мова. Принаймні, при труднощах у спілкуванні місцевою мовою, завжди, як правило, швидко, знаходяться бажаючі допомогти зі знанням розмовної англійської.

Столиця Ефіопії Аддіс-Абеба славиться активним туризмом. Приїжджому легко підібрати житло на будь-який смак. Тут є і елітні готелі “Хілтон” і “Шератон”. Вони надають всі види послуг, звичні європейському обивателеві, проживання в них обійдеться вам за добу в 150-200 доларів. Є ще багато готелів рівнем нижче, звичайно вони відрізняються рівнем сервісу, але й ціни в них суттєво менші – 15-20 доларів за ніч. Також можна оселитися в приватному секторі, столичні жителі в основному милі і добропорядні люди, не схильні до обманів. Тут ви зможете ознайомитися з усім місцевим колоритом і домовитися про будь-яку ціну в залежності від ваших бажань і можливостей.

Транспортне сполучення в місті представлено в основному маршрутними таксі. Всі вони мають біло-блакитне забарвлення, і не мають маршрутних номерів. Тому знову приїжджому іноземцю спершу буває досить складно розібратися у напрямках рухів маленьких автобусів. Зазвичай напрямки і зупинки викрикує кондуктор на своїй рідній мові, висунувшись з вікна по пояс прямо на ходу. Не знаючи назв районів місцевою мовою, щоб уникнути непорозумінь, краще користуватися персональним таксі. Це, як правило, радянський автопром різного ступеня зносу, також біло-синього забарвлення.

Неподалік від міста знаходиться аеропорт Боле, один з кращих в Африці. Звідси можна полетіти в різні точки, як і всередині країни, так і по всьому світу. Ефіопські авіалінії – досить розвинена транспортна авіакомпанія, вона пропонують численні зручні недорогі перельоти всередині країни, нарівні з міжнародними рейсами.

В Аддіс-Абебі є хороший і дешевий мобільний зв’язок, останнім часом активно розвиваються інтернет технології та налагоджена цілком широка мережа інтернет-кафе.

Кухня столиці Ефіопії Аддіс-Абеба

Майже всі кафе і ресторанчики просякнуті національним колоритом. Скрізь подаються національні страви, характерні давній історії країн Африки – це м’ясні чи вегетаріанські, залежно від пори року. Місцеві жителі майже всі дотримуються релігійних постів, тому питанням про вегетаріанські страви тут нікого не здивуєш. Під час великих постів м’ясо і молочні продукти навіть падають в ціні, оскільки не користуються попитом, хоча якщо ви іноземець і хочете замовити щось не пісне вам без проблем підуть назустріч і приготують, що ви побажаєте.

Головною стравою національної кухні є інжера – великий млинець з тефа, злаку, що росте переважно на території Ефіопії. Він використовується як хліб, і на ньому сервірується інша їжа. Прийнято відривати шматочки млинця, і їсти разом з блюдом руками. Але, якщо вам незвичні місцеві традиції, вам із задоволенням подадуть їжу в звичайному європейському форматі з виделками й ножами. Зазвичай їжа дуже смачна, хоча іноді може бути гострою, згідно з традиціями, але частіше про переваги клієнітів офіціанти цікавляться заздалегідь. Приємно здивують і ціни.

Продукти тут в основному стиглі, натуральні і, як наслідок, напрочуд смачні. Дуже велика різноманітність свіжих соків. Є навіть сік з авокадо, саме в Ефіопії авокадо виростає такий солодкий і соковитий, що з нього навіть роблять сік.

Також у багатьох місцях столиці Ефіопії можна просто перекусити бутербродом або піцою, недорого і якісно.

Ефіопська кава

Окремої згадки заслуговують кавові церемонії. Ефіопія, як відомо, вважається батьківщиною кави. За інтересом та інтенсивністю подій кавова церемонія тут може зрівнятися хіба що з китайською чайною церемонією. Цей красивий, довгий і захоплюючий процес напевно не залишить байдужим нікого.

Зерна спочатку обсмажуються особливим чином на вугіллі, під постійне обкурювання ладаном, потім перемелюють, а потім варяться в спеціальному глиняному посуді кілька разів. Вся процедура нерідко може займати 2-3 години, у супроводі цікавих розмов. Столиця африканської Ефіопії Аддіс-Абеба зібрала в собі безліч таких кав’ярень. Хоча останнім часом без зусиль можна попити кави і в звичному європейському форматі. Місцеві жителі дуже люблять коротати своє дозвілля в маленьких кавових забігайлівках.

Бізнес і робота в столиці Ефіопії

Основний бізнес в місті зараз – це будівельний і туристичний. Місто активно відбудовується новими багатоповерховими будівлями. З’являється маса нових готелів і торгово-туристичних комплексів. Нарівні з цим активно відбувається налагодження нових економічних відносин з різними країнами світу і спільне рішення африканських проблем.

З’являється багато талановитої молоді. Ці люди, дуже хочуть вчитися всьому і з ретельністю, і стараннями опановують нові знання та технології. Можна з упевненістю сказати, що майбутнє Аддіс-Абеби в активному розвитку сучасних технологій.

На даний момент столиця Ефіопії Аддіс Абеба – місто контрастів. Активний діловий та бізнес центри забудовані великими висотними будинками зі скла і бетону. Там же неподалік ми можемо бачити людей, які вічно гуляють вулицями у пошуку роботи або випадкового заробітку. Вони приїжджають сюди з сільських районів і згодні на будь-яку роботу. Багато людей живуть в саманних будинках в межах міста. Багато хто знаходить заняття прямо на вулицях міста, це зазвичай або продаж чогось, або чищення взуття, або ще якесь-небудь корисне ремесло.

Також щорічно збільшується потік молодих людей, які приїжджають поступати в численні навчальні заклади міста.

Основна частина городян досить релігійні та культурні люди. Як наслідок – спокійна обстановка в місті навіть увечері і вночі, що досить рідкісне явище для африканських міст. Постійно відбуваються, якісь цікаві події в культурному житті столиці. Європейські культурні центри постійно організовують приїзд цікавих людей. Відбувається всілякі виставки та концерти, фестивалі та семінари з різних питань. З’являються нові парки і місця для прогулянок з дітьми. Відкриваються нові школи та оздоровчі центри для населення. В цілому столиця Ефіопії Аддіс-Абеба впевнено зростає і розвивається як новий навчальний і бізнес центр в Африці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *