Туристи набридли Ісландії: ціни зростуть

Ісландія не справляється з потоком туристів. Уже в поточному році прогнозується, що країну відвідає в 7 разів більше гостей, ніж в ній є жителів.

Міністр туризму Ісландії Тордіш Колбурн Рейкфьорд Гюльфадоттір вважає, що при такому напливі туристів від природної краси країни нічого не залишиться. Навіть якби всі вони вели себе вкрай обережно, деякі природні пам’ятки просто не здатні пропустити 2 млн. осіб на рік.

Крім того, зупинитися в готелі або орендувати машину туристи можуть тільки в разі своєчасного бронювання. Тобто за кілька місяців до поїздки. Інакше вільних номерів і авто не знайдеться. Але мандрівників не зупиняє ні це, ні висока вартість життя в Ісландії.

В країні сьогодні налічується 332 тис. жителів. Приблизно як в невеликому обласному центрі в Україні. При цьому в 2010 році кількість туристів перевищило число жителів більш ніж на третину – їх приїхало 490 тис. А в 2017 гостей буде вже 2,3 млн.

Щоб зберегти природу, міністр пропонує підвищити туристичний податок і ввести ліцензування доступу до деяких пам’ятників для турфірм. Таким чином самі собою відпадуть туристи, які не можуть дозволити собі Ісландію фінансово. Загалом, якщо відвідування країни вулканів – ваша мрія, поспішайте. Потім буде тільки дорожче!;)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *