Туристичний маршрут: “Пінзель. Return”

Туристичний маршрут: "Пінзель. Return"

Із цією ідеєю Городенківська міська рада виграла конкурс Українського культурного фонду у межах програми “Культура. Туризм. Регіони”, розповіла керівниця проєкту Марія Здріла. За її словами, перемога на конкурсі була “приємною несподіванкою”, адже між собою конкурували 500 заявок”.

До майбутнього маршруту увійдуть дев’ять локацій, розташованих на території Городенківської територіальної громади, зокрема, костел Святого Михайла у селі Михальче, церква Святого Миколая Чернецького у селі Семаківці, міст-віадук, синагога, церква Успіння Пресвятої Діви Марії і Вірменський костел у місті Городенка. Серцем ж і натхненням проєкту є комплекс Костелу Непорочного Зачаття Діви Марії зі скульптурами Георга Пінзеля.

“У нас є багато активістів, є волонтерська ініціатива “1743”, які працюють над збереженням памятки Костелу Непорочного Зачяття Діви Марії. Чому назва “Пінзель. RETURN”? Тому що це була перша робота дуету архітектора Бернарда Меретина і скульптора Георга Пінзеля. Пам’ятка руйнувалася, її почали відновлювати. Тоді і виникла ідея популяризувати наші пам’ятки”, — говорить Марія Здріла.

Команда проєкту отримає ґрант на суму 623 446 грн. Цих грошей не вистачить на розробку 3D-моделювання пам’яток, яку спершу також планували робити.

“Проведемо низку культурних заходів, створимо брендування маршруту, путівники, розробимо веб-сторінку, виготовимо маркетингову, сувенірну та промоційну продукцію для того, щоб ці пам’ятки жили, щоб там було культурне серце громади, щоб молодь і діти пам’ятали історію”, — каже керівниця проєкту Марія Здріла.

Також інноваційний культурно-туристичний маршрут “Пінзель. RETURN” доповнить екологічна стежка до Дністровського каньйону.

“Ми вирішили трішки скомбінувати цей культурно-туристичний маршрут, долучивши екологічну стежку Дністровським регіональним ландшафтним парком — об’єднати пам’ятку культурної спадщини з Дністровським каньйоном. У нас частинка такої стежки буде йти від костелу в селі Михайльче до берега річки Дністер, де часто зупиняються туристи, які сплавляються Дністром. Це буде також для них екскурсійна можливість піднятися до костелу і потім далі продовжити свій маршрут до інших пам’яток архітектури”, — розповідає директор Дністровського регіонального ландшафтного парку імені Сергія Дідича Михайло Ковтун.

Наразі команда проєкту підписала ґрантову угоду. Реалізуватимуть ж ініціативу “Пінзель. RETURN” до 15 листопада.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *