У пустелі Гобі з’явиться дрейфуючий готель

Якщо ви думаєте, що в пустелі Гобі нічого немає цікавого, то ви помиляєтеся: вічні і небезпечні піски залучають мандрівників з усього світу, в основному тих, хто хоче помірятися силою з самою природою.

Дуже часто цей поєдинок закінчується для людей невдачею — сувора пустеля Гобі не любить, коли людина порушує її спокій і розмірене спекотне існування. І одиницям вдається перемогти, і вони отримують цінний урок на все життя. Особливо, якщо вдалося вижити без сторонньої допомоги.

І все ж таких людей, які вирішуються на власній шкурі відчути, що таке пустельний суховій і п’ятдесяти градусна спека, розпечений пісок під ногами, і що таке справжня спрага, не так вже й багато: людині властиво побоюватися за власне життя. А що робити тим, кому цікавість не дає спокою, кого жага штовхає на нові, досить небезпечні подорожі і пригоди? Нічого особливого: їхати в Китай. Тут в пустелі Гобі — однієї з найжорстокіших пустель світу — кожен зможе ознайомитися з суворою місцевою природою і при цьому залишитися в живих.

Так, зовсім скоро в китайському автономному регіоні Внутрішня Монголія планують урізноманітнити строгий і жорстокий пейзаж розпечених пісків — тут з’явиться справжній архітектурний шедевр — готель Lotus. Розташовуватиметься він на території, яка носить досить благозвучну назву Сяншавань (Співаючі піски ), на ділянці пустелі між містами Баотоу і Ордос у восьми сотень кілометрів на захід від столиці країни Пекіна.

Форма готелю буде нагадувати шанованого в Китаї і на сході в цілому квітку — лотос. Авторами проекту стануть співробітники архітектурної компанії PLaT Architects.

Готель називають дрейфуючим. Чому? Тому що він і справді буде “дрейфувати”.

Справа в тому, що побудувати стійку будівлю на сипучих пісках пустелі Гобі практично неможливо, а якщо, й можливо, то дуже і дуже складно в технологічному плані. Однак китайські архітектори розробили особливу систему, яка дозволить зафіксувати будівлю на нестійкій поверхні з використанням спеціальних сталевих панелей.

Фактично, конструкція будівлі буде нагадувати конструкцію човна, що дрейфує на хвилях — так же готель буде дрейфувати на пісках.

Щоб постояльці готелю могли максимально повно відчути дух пустелі Гобі, автори проекту постаралися в процесі будівництва використовувати місцеві матеріали. І навіть стіни вони вирішили покрити спеціальним матеріалом, з місцевого піску.

Точна дата кінцевої реалізації проекту поки невідома. Однак після реалізації в даному регіоні – пустеля Гобі – планують побудувати ще кілька архітектурних шедеврів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *