Запуск туристів у космос. ВІДЕО

Starhopper Mk1

Компанія SpaceX випробувала тестову версією ракети для польотів у космос Starhopper Mk1, що у перекладі означає “Зоряний стрибун”.

Для літального апарату це вже друга перевірка. Якщо першого разу, у липні він “підстрибнув” над землею лише на 18 метрів, цього разу висота стрибка зросла до 150. Побувши у повітрі 57 секунд, він повернувся на точку старту. Цього разу обійшлося без ексцесів – “стрибун” приземлився у центрі відведеного для експерименту майданчику.

Starhopper Mk1 – прототип Starship, який в компанії Ілона Маска готуються використовувати для космічних подорожей.

За його планами, ракета має перевезти людей та необхідні речі, зокрема, на Марс, а згодом повернути космонавтів на Землю.

У ЗМІ проект зі створення Starship називають найшвидшим процесом такого роду поза офіційною державною програмою. Найголовніше завдання вчорашнього експерименту – перевірка двигуна, який потім помістять у реальний транспортний засіб, та програмного забезпечення із введення механізму у дію.

Як не дивно, “Зоряний стрибун” своє уже відслужив. Найближчим часом його розберуть, а деталі використають в інших механізмах.

На черзі – тестування більших і потужніших прототипів. Вже цієї осені моделі Mk1 та Mk2, виконані за розміром майбутнього літального апарата, в рамках експерименту можуть вийти на орбіту землі. Розробляються пробні апарати двома окремими колективами.

Після серії експериментів за кілька років компанія планує безпосередньо взятися за організацію космічних польотів, презентувавши остаточний продукт. Тоді ж оприлюднять і фінальну версію дизайну апарату. Наразі завершити підготовчі роботи прагнуть до 2021-го.

Starship з’єднають з ракетоносієм Big Falcon Rocket, який надаватиме системі швидкості. Апарат можна буде використовувати багато разів для переміщень у різних напрямках. Прогнозують, що ракета буде заввишки із 40-поверховий будинок і зможе перевозити 100 пасажирів. Працюватиме на 40 рідинних двигунах на метані та кисні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *