Ужгород: Свято молодого вина “Закарпатське божоле”

“Ми запросили вас сьогодні, щоб офіційно анонсувати цікаву подію – свято молодого вина “Закарпатське божоле”, яке проходитиме з 18 по 20 листопада у “Совиному гнізді”. Хотів би наголосити, що ми не ставили за мету зробити фестиваль з точки зору учасників масовим. Виноробів є багато, серед яких і фахові, і не дуже. Саме тому акцент робиться не на кількості, а на якості представленої учасниками продукції. Загалом заявок на участь надійшло безліч. Проте ми запровадили чіткі однозначні критерії, спрямовані на якість, тому відбір був жорсткий” – сказав Іштван Цап.

Про нововведення та основні “фішки” цьогорічного фестивалю розповів Олександр Ковач, який наголосив: “Мета фестивалю – представити авторське, якісне вино від закарпатських приватних виноробів. Сподіваюся, що цього року, завдяки тісній співпраці з міською владою, “Закарпатське божоле” постане в оновленому вигляді, з новими родзинками та основним пріоритетом – повага до споживачів, справжніх поціновувачів вина, у яких буде широкий вибір та можливості для оцінки вина. Це чи не єдиний фестиваль на Закарпатті і взагалі на теренах України, де тільки споживач визначатиме найкраще вино”.

Як розповів Олександр Ковач, до виноробів, які беруть участь у фестивалі, поставили чіткі вимоги. Зокрема, заборонено привозити вина сортів Ізабелла, Делавар, Лідія, Ноа та інші, а також плодово-ягідні вина. І це має бути виключно молоде вино – цьогорічного врожаю, зібране у серпні-вересні.

Кожен відвідувач зможе придбати спеціальний сувенірний бокал, до якого додаватиметься картка народної дегустації. Цю картку можна вручити виноробу, вино якого найбільше сподобалося. Саме за кількістю отриманих від гостей карток визначать найкращого винороба.

Ціна сувенірного бокалу – 95 гривень, у вартість включена дегустація та 1 літр будь-якого із представлених на фестивалі вин. Або ж можна придбати вхідний квиток за 20 гривень, до нього також додається картка народної дегустації. Квиток також можна буде отоварити – приміром, якщо забажаєте придбати літр вина за 70 гривень, то отримаєте знижку у розмірі 20 гривень.

“Реалізовувати алкогольні напої поза межами “Совиного гнізда” суворо заборонено. Це ще одна цьогорічна вимога. Щодо кухні, то ми відбираємо тільки якісних виробників. Буде якісна, хороша кухня, без традиційних шашликів, але водночас із іншими, не менш смачними, альтернативними стравами із м’яса” – розповів Олександр Ковач.

Директор комунального підприємства “Уж-Фест” Василь Крайняй додав: “Ми з великою радістю долучилися до організації цьогорічного фестивалю молодого вина, оскільки “Уж-Фест” створений саме для того, щоб свята, фестивалі та інші заходи, які проводяться в Ужгороді, отримали «нове дихання», вийшли на вищий рівень якості. Дуже прискіпливо ставимося до всіх учасників фестивалю та намагаємося зробити справді якісний у всіх аспектах фестиваль, щоб вино, яке продаватиметься у підвалах «Совиного гнізда», доповнювалося тільки найкращою їжею, оригінальними сувенірами хенд-мейд, а також насиченою програмою. І я впевнений, що це буде подія, про яку говоритиме вся країна».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *