10 тонн піску і мушель повернули на пляжі Італії

“Сувеніри” конфісковували у людей в аеропорту на острові Сардинія.

Місцева влада на Сардинії йде на жорсткі заходи в боротьбі з туристами, які збирають пісок і мушлі. Пляжі патрулює поліція, а порушників штрафують на досить великі суми – від 300 до 5000 євро. Причому, за зовсім невелику кількість вкраденого піску, чистісіньку дрібницю.

На Сардинії стверджують, що навіть такі дрібні крадіжки у кінцевому підсумку наносять пляжам серйозної шкоди – до тонни піску на рік. А щоб продемонструвати це наочно – показали, скільки піску і черепашок конфіскували за 10 років у туристів.

Пісок і мушлі, вилучені за десятиліття в аеропорту Ольбія, були повернуті на пляж Порто Сан Паоло і острів Таволара. Всього – 10 тонн піску і каменчиків. Тож “невинні сувеніри” виявилися не такими вже й невинними.

Аугусто Навоне, директор території Таволара, що знаходиться під охороною, одного з природних райських куточків Коста Смеральда, розповідає, як народилася ініціатива:

– Кілька місяців тому нам зателефонували з аеропорту Ольбія. Поліцейські сказали, що на їхніх складах лежать тисячі пакетів і пляшок з піском, камінням і черепашками, які були виявлені у валізах відпочиваючих, що покидають острів. І яке ж було наше здивування, коли нам повідомили про обсяг вилученого матеріалу: десять тонн! По маленькій пляшечці кожен – разом 10 тонн піску.

Замість того, щоб утилізувати пісок, який завалявся на складах, його вирішили повернути назад, на пляжі:

– Завдяки пораді геологів з Університету Кальярі, ми визначили дві області, які можуть бути сумісні з вилученими матеріалами, і доставили їх туди: це пляж Порто Сан Паоло, на південь від Ольбії, куди було зсипано 6 тонн піску, і острів Таволара, на який були відправлені камені. Операція не дуже проста з логістичної точки зору, але вона була завершена якраз до відкриття курортного сезону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *