Фестиваль “Повстанець” пройде у Дахнівській Січі

“Повстанці” зберуться в Дахнівській Січі 19-20 вересня. Про масштабний благодійний фестиваль, який цьогоріч вперше стартує на Черкащині, розповіли організатори та учасники музичних гуртів, що виступатимуть на фестивалі на прес-конференції 15 вересня. Метою є збір коштів на лікування поранених та індивідуальні аптечки для воїнів АТО. Закуплені медикаменти передадуть підрозділу польової медицини “Госпітальєри”, який бореться за життя наших воїнів на передовій.

Програма, розрахована на два дні, буде дуже насиченою. Гостей чекає літературна сцена, військовий та медичний вишкіл, літературна сцена, військові ігри, майстер-класи. Буде показано фільм “Добровольці божої роти”. Проживання – в наметовому містечку та палатках. Також у дні фестивалю маршрут №14 буде їхати аж до воріт Дахнівської Січі. Час роботи автобуса продовжено в перший день фесту до 01:30, в другий день до 00:30 ночі.

– Ми обрали саме черкаську землю, землю повстанців. Мета фестивалю – звернути увагу людей до тих реалій, які ми спостерігаємо зараз. Війна не проходить по лінії фронту, вона зачіпає всіх нас. І в такі часи відбувається особливо активна зміна суспільства. Гімном фестивалю буде пісня “Повстанець”, текст якої зачіпає історію повстанців України й події Майдану безпосередньо, – розповідає один із учасників великої сцени фестивалю Андрій Середа з гурту “Кому Вниз”. На фестивалі виступить чимало вісімнадцять музичних гуртів, відомих поза межами України в тому числі. Серед них “Кому Вниз”, “Сокира Перуна”, “Nocturnal Mortum”. Хоча прийняти участь, кажуть організатори, хотіло вчетверо більше артистів. – Одна з цілей фесту – популяризувати українську музику. Не так багато часу назад російська музика на українських теренах подиву не викликала. На жаль, справді зараз ще багато україномовної молоді слухає російську музику, створену для нас Росією. Росія розвалювала українську армію, і так само музику. Сподіваємося, ситуація зміниться найближчим часом, – Святослав Бойко, учасник гурту “Широкий Лан”.

Організаторка фестивалю Ірина Хорошаєва розповідає: приїдуть учасники з Росії, Молдови, Болгарії, Білорусі. – Я запитувала їх, а чому ви приїздите, що цей фестиваль для вас? І вони відповідали, що це можливість відчути атмосферу свободи. “Ви вільні, готові боротися за свободу.” казали мені. Вони хочуть відчути атмосферу духовності, патріотизму, свободи волі.

Наш фест абсолютно аполітичний, – запевняє Ірина Хорошаєва Медичний і військовий вишкіл потрібен, бо не всі бійці знають як врятувати собі життя й гинуть на полі бою через це, розповідають організатори. – Може з’явиться два-три госпітальєри після медичного вишколу, і ми будемо раді.

Квитки на фестиваль коштують 150 гривень на два дні, в день фестивалю – 180 гривень. Можна купити також квиток на один день, за 100 гривень, такі квитки продаватимуться на фестивалі. В день фестивалю знижки для студентів – 20%. Учасникам Бойових дій та бійцям добровольчих батальйонів вхід безкоштовний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *