Як абітурієнту вибрати університет в Польщі?

Чому так багато абітурієнтів останнім часом вибирають навчання за кордоном? На це є кілька причин. Наприклад, в Європі освіта дійсно більш якісна, там абітурієнт стає більш самостійною людиною. Особливо актуальне зараз навчання в Польщі для українців. Якщо порівняти якість одержуваних знань і ціну за рік навчання, то іноземні ВНЗ виграють. Якщо ви схиляєтеся до освіти в Польщі, то ціни за рік навчання в польських ВУЗах суттєво нижче, ніж, наприклад, в Німеччині або Австрії. Плюс, польську мову вивчити набагато легше.

Якісна освіта

Чому європейська освіта вважається більш якісною? ЄС зараз має можливість забезпечити університети всім необхідним обладнанням, матеріалами, необхідними для якісної практичної підготовки. До того ж, багато університетів готові запропонувати вищу освіту в Польщі англійською мовою. Це Ягеллонський, Варшавський, Вроцлавський університети та інші вищі навчальні заклади. Якщо ви шукаєте університет з високим рівнем викладання, хорошою практичною підготовкою фахівців, вам краще звернутися до представників проекту Moja Edukacja. Тут допоможуть вибрати найкращий ВНЗ для навчання в Польщі і відповідну спеціальність з урахуванням побажань абітурієнта і фінансових можливостей його сім’ї.

Розширення кругозору

Порівнюючи вітчизняних і польських студентів, можна відразу побачити: європейці більш активні, люблять більше подорожувати і спілкуватися. А це дозволяє розвинути саме ті якості, які потрібні роботодавцям. Спілкуючись з іноземними студентами при навчанні за кордоном на магістратурі, є можливість налагодити більше контактів. Багато студентів на канікулах їздять в гості до своїх друзів і інших країнах Європи. Тому освіта в Польщі дає не тільки якісні знання, а й багато інших переваг.

Розвиток особистих якостей

Які якості може розвинути студент, що проходить навчання в Польщі? Перш за все, це:

комунікабельність;
відповідальність;
вміння працювати в колективі;
активність;
посидючість.

Загалом, навчання за кордоном для українців – чудова можливість розкрити свої таланти і кращі якості. У польських ВУЗах все направлено на те, щоб зацікавити студента в навчанні і розкрити його таланти. Тому при кожному університеті є безліч різних спортивних секцій, гуртків за інтересами, де можна багато чому навчитися. До того ж, отримуючи освіту в Польщі, студент живе не вдома, а з іншими студентами в гуртожитку або на орендованій квартирі, завдяки чому вчиться самостійно вирішувати виниклі проблеми, розраховувати свій бюджет. Тому досвід такого навчання – безцінний.

Успішне працевлаштування після закінчення ВНЗ

Згідно зі статистичними даними 80% українських студентів, які закінчили польські університети https://mojaedukacja.com/universytety, мають офіційну роботу і майже половина з них за кордоном. Частина студентів залишається в тому місті, де навчалися, так як вважають, що робота в Польщі – найбільш перспективний варіант. Звичайно, деякі випускники повертаються на Україну, але з європейським дипломом і отриманими знаннями знайти роботу не складає труднощів.

Як абітурієнту вибрати університет в Польщі?

Але до кого звернутися, щоб вибрати кращий університет? Щоб дізнатися перелік пропонованих університетом спеціальностей, дізнатися ціну, зорієнтуватися з умовами проживання і цінами? Ми будемо говорити про систему освіти в Польщі. Розберемося, яким буде термін навчання, і скільки це орієнтовно буде коштувати. Напевно вас буде цікавити і список документів, необхідних для зарахування до ВНЗ Польщі. Тому зупинимося і на цьому питанні. А почнемо з самого актуального питання, вибору університету та спеціальності, що дуже важливо для подальшого працевлаштування в хорошій фірмі.

До кого звернутися за допомогою у виборі ВНЗ?

Якщо ви самі починали шукати інформацію про польські університеті, вивчати їх сайти, то напевно помітили: інформація не систематизована, кожен університет відображає її на сайті по-різному. Тому не завжди зрозуміло, які спеціальності пропонує навчальний заклад, яка вартість навчання в Польщі. Якщо в державних ВУЗах ще можна знайти багато інформації, то на сайтах приватних навчальних закладів такої інформації мінімум.

Отже, скільки років потрібно буде вчитися? Якщо говорити про вступ після школи, то абітурієнт подаватиме документи на бакалаврат. Вибираючи гуманітарні науки, будьте готові вчитися 3 роки, технічні – 3,5-4 роки. А скільки буде тривати навчання в Польщі на магістратурі? Від 1,5 року до 2-х років. А як вибрати університет? Найкраще звернутися до фахівців, які мають перелік всіх ВНЗ з усіма спеціальностями і цінами. Наприклад, вам зможуть допомогти співробітники міжнародного проекту Moja Edukacja. Завдяки повній базі даних можна вибрати відповідну вам спеціальність в будь-якому польському університеті. Вас ознайомлять з рейтингом університету і зорієнтують з ціною, яку потрібно буде платити за рік. Магістратура за кордоном https://mojaedukacja.com/navchanna-za-kordonom, особливо в Польщі, обійдеться приблизно стільки ж, скільки в провідному вітчизняному університеті.

Документи для вступу

З найосновніших документів, необхідних для освіти за кордоном, вам знадобиться ваш атестат (і обов’язково додаток до нього). Потрібно буде зробити кілька фотографій і зібрати ксерокси основних документів (паспортів, свідоцтва про народження). З огляду на те, що вчитися ви будете в Польщі, потрібно буде підтвердити знання мови сертифікатом. Якщо ви будете вчитися англійською мовою, сертифікат повинен бути відповідним (рівень В2). Ну і не забудьте підготувати медичну довідку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *