Домен для сайту

Як вибрати домен для сайту? Цим питанням задаються як новачки, так і досвідчені вебмастери. Адже від домену багато в чому залежать позиції сайту в пошуковій видачі і успіх бренду в інтернеті. Яким же критеріям має відповідати хороший домен?

Розмір

Експерти рекомендують робити вибір на користь коротких і пам’ятних імен. Це підвищить ймовірність того, що користувачі зможуть запам’ятати ваш домен і перейти саме на ваш сайт. Зрозуміло, в наш час розмір домена не так вже й важливий, адже користувачі частіше переходять за посиланнями, ніж вводять адресу сайту самостійно. Проте, все ж не варто вибирати занадто довгий і складний домен – як мінімум, він повинен коректно відображатися в адресному рядку на різних типах пристроїв.

Тематика

Вибирайте ім’я, виходячи з вашої сфери діяльності. В якості доменного імені може виступати назва певного товару/послуги або ж назва вашого бренду. Якщо ви орієнтуєтеся на SEO-просування сайту, вибирайте його, виходячи з ключових фраз, за ​​якими ваші майбутні клієнти можуть шукати ваш сайт.

Доменна зона

До вибору доменної зони також варто підійти відповідально. У цьому питанні думки експертів розходяться. Хтось рекомендує робити вибір на користь .com, оскільки це найпопулярніша зона всесвітньої павутини, хтось її не рекомендує через занадто велике число реєстрацій. За фактом чимало хороших імен в зоні .com дійсно або вже зайняті, або занадто дорого коштують. Тому експерти рекомендують також звернути увагу на зони .co, .info, .net, .org, .biz, .me, .io. Якщо ви ведете бізнес в певному регіоні, непоганим вибором буде відповідна зона (наприклад, .ua або .od.ua).

SEO

Швидше за все, ви хочете, щоб ваш сайт був популярним і відвідуваним. Тому буде відмінно, якщо ваш домен буде містити ключові слова або запити, за якими користувачі зможуть знайти вас в інтернеті. На позиції сайту в пошуковій видачі впливають також довжина, вік і репутація імені (останні два критерії актуальні для тих, хто не реєструє домен самостійно, а купує його «з рук»).

Якщо ж ви не хочете вибирати ім’я для сайту самостійно або у вас немає на це часу, скористайтеся готовим сервісом для підбору. Ви можете просто ввести ключові слова, а система проведе їх лінгвістичний аналіз і підбере вільні доменні імена саме по вашому запиту. Потім ви зможете переглянути усі підібрані варіанти і відразу ж вибрати один або декілька з них для вашого майбутнього проекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *