Довіреність на нерухомість: що варто знати

Адвокати та юристи — важливі помічники сучасних людей. Одна з послуг, яку надають нотаріуси Києва – це оформлення генеральної або разовою довіреністю на квартиру. Розглянемо цю послугу детальніше, але спочатку зауважимо, що якщо вам потрібні кваліфіковані послуги юристiв або адвокатiв в Києві, тоді замовити їх радимо онлайн за допомогою Інтернету.

Довіреність на нерухомість – що це?

Цей документ є офіційним дозволом власника об’єкта житлової нерухомості на розпорядження ним третіми особами. Згідно із законом, кожен легальний власник нерухомості, який має на руках документ про власність, може оформити такий дозвіл щодо своїх родичів, друзів та інших осіб, наприклад, адвоката, який повинен розпоряджатися об’єктом за відсутність свого клієнта. Генеральна довіреність на квартиру швидко і недорого може бути оформлена в спеціалізованій адвокатській компанії.

Який папір оформити?

Різновиди документів

Перед тим, як відвідати нотаріальну контору в Києві, варто визначитеся, який документ вам необхідний. Відповідно до чинних законодавчих актів кваліфіковані нотаріуси займаються оформленням паперів, які закріплюють ті чи інші права та обов’язки третіх осіб, які розпоряджатимуться об’єктом нерухомості. Так, в адвокатській конторі може бути оформлена:

1. Генеральна довіреність, тобто закріплення за третьою особою всіх тих зобов’язань і прав, які до цього були закріплені за власником нерухомості. Щоб нашим читачам було зрозуміло, пояснимо: оформлення такого документа дозволить третій особі, щодо якої складено дозвіл:

– продавати;
– здавати;
– обмінювати нерухомість;
– здійснювати управління квартирою чи будинком.

Єдине, що згідно із законом не може зробити розпорядник, так це скласти договір дарування щодо цього об’єкта нерухомості, а також заповісти його кому-небудь.

2. Довіреність на продаж квартири. Даний документ оформляється в разі, якщо сам власник не зможе бути присутнім при підписанні договору купівлі-продажу, а також тоді, коли продавець хоче полегшити собі життя при взаємодії з покупцем нерухомості.

3. Довіреність на приватизацію. Найчастіше люди похилого віку та хворі люди не можуть простоювати в чергах і чекати, коли підійде час приватизації. Щоб угода була здійснена, досить надати право приватизації, завірене нотаріально.

4. Разовий дозвіл. Його варто оформити, коли необхідно вирішити кілька дрібних питань з управління нерухомістю. Наприклад, зареєструвати людини в квартирі або скласти договір оренди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *