Фестиваль “Тернопільські театральні вечори”

Несподівані, креативні, такі, що виходять за межі та рамки — такими цьогоріч обіцяють бути ювілейні, XV “Тернопільські театральні вечори”.

У кращих постановках від дванадцяти театрів з усієї України вируватимуть пристрасті, вони дивуватимуть і вражатимуть, будуть хвилювати та шокувати, а головне — не залишать нікого байдужим… Бо ж глядач приходить у театр якщо й не отримати відповіді на вічні запитання, то принаймні їх почути.

Отож, з 17 до 24 вересня місто знов житиме театром, приймаючи XV Всеукраїнський фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют”, присвячений 130-річчю видатного діяча українського театрального мистецтва Леся Курбаса. Його особливістю, зазначає керівник літературно-драматургічної частини Тернопільського театру Ірина Папуша, буде те, що на цьогорічних “Вечорах…” можливість творчого дебюту буде не лише у молодих режисерів, а й у драматургів, сценографів, балетмейстерів та акторів, та й узагалі цей фестиваль — фестиваль молодості.

— Якщо на початку року у нас уже традиційно (на жаль!) були побоювання, чи фестиваль відбудеться, то завдяки тому, що цьогоріч і облдерж-
адміністрація, і обласна рада виділили нам необхідні кошти, стало зрозуміло: “Театральним вечорам” бути! — зазначає художній керівник “шевченківців” Борис Репка. — Вдячні ми і нашим постійним спонсорам, а особливо міському голові Сергію Надалу, котрий традиційно долучається до проведення фестивалю. Отож, ще трішки — і ми гостинно відчинимо двері театру для довгоочікуваних гостей…

Театри зі Львова, Києва, Чернівців, Луцька та Рівного змагатимуться не за звання і нагороди, а перш за все за любов глядача… У кожного з них є що розповісти глядачу. Вистави аж на трьох сценах (великій та малій сценах драмтеатру та сцені лялькового театру) — на різний смак і настрій: драми, комедії, трагедії, лав-сторі і навіть… рок-опера! Легендарна українська рок-опера “Біла ворона”, що народилася зі співпраці композитора Геннадія Татарченка та поета Юрія Рибчинського. Столичних театрів цьогоріч аж шість, і кожен обіцяє показати небачене: Дикий театр — театр, що провокує, зацікавлює епатажною виставою про жінок “Бути знизу” із приміткою “18+”: ну, на те ж він і “дикий”… А ще буде жива історія “Кольори” за п’єсою Павла Ар’є від столичного театру “Золоті ворота”, а ще ж буде і перфомативний театр “BEDLAM”, із комедією за Миколою Кулішем “Блаженний острів, або Отак загинув Гуска” у новому, несподіваному прочитанні “прикотиться” театр “Колесо”… Словом, що тут розповідати: час бігти по квитки (за ціною від 50-70 гривень) до театральних кас. Це просто варто побачити!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *