Громадський транспорт в Чилі

Громадський транспорт в Чилі: як подорожувати країною

У порівнянні з іншими латиноамериканськими країнами, громадський транспорт в Чилі надійний і комфортабельний. Літаки літають на далекі відстані і в ізольовані регіони; політ може обійтися дешевше, ніж поїздка на автобусі. Практично на всіх автобусних і залізничних маршрутах рейси відправляються досить часто, а відхилення від розкладу не перевищує декількох хвилин. Нове, сучасне метро значно полегшило пересування найбільшим містом країни.

Перед подорожжю

Перш, ніж приїхати в Південну Америку, громадянам інших країн необхідно придбати авіапроїзний по Південній Америці чилійської авіакомпанії LATAM. Його можна купити безпосередньо в представництві LATAM, на веб-сайті (LATAM.com) або в туристичному агентстві. Найдешевше летіти в Чилі рейсами авіакомпанії LATAM.

Міжміське сполучення


Повітряний транспорт

Внутрішніх рейсів досить багато – навіть в глухі села Патагонії. Головні авіаперевізники всередині країни – LATAM, що має велику мережу внутрішніх і міжнародних рейсів, а також “Sky Airlines”, яка виконує всередині країни ті ж рейси, що і LATAM, але набагато дешевше. Авіапроїзний LATAM можна використовувати на міжнародних рейсах усередині континенту.

Морський транспорт

Частину найкрасивіших пейзажів можна побачити тільки з борта корабля – особливо фіорди і острова в Південній Патагонії. Поромний транспорт належить кільком компаніям, таким, як “Navimag” і “Transmarchilay”, а багато круїзних лайнерів огинають мис Горн і направляються до узбережжя Чилі. Тривалі подорожі організовуються не частіше ніж один раз на тиждень в літні місяці, а в інший пори року набагато рідше. Більш короткі маршрути до Чілоє і районів Північної Патагонії, куди не прокладено дороги, відбуваються частіше.

Автобуси

Автобуси в Чилі комфортабельні і чисті, з телевізорами; вас забезпечують їжею, видають ковдру і подушку. Розклад зазвичай витримується, і в квитках зазначені місця. Як правило, стояти в проході забороняється. Найбільші перевізники – “Pullman” і “TurBus”. Їхні маршрути покривають практично всю країну. Більш дрібні компанії займаються місцевими маршрутами. Після закінчення літнього сезону ціни значно знижуються, а забронювати квитки можна за кілька годин.

Існує кілька класів комфортабельності автобуса. Найдорожчі Salon сата, спальні автобуси, пропонують найкращий сервіс – у них в салоні всього 24 місця. Квиток на них коштує на 50% дорожче звичайного. Автобуси Executive і Semiсата мають додатковий простір для ніг і спеціальні підставки; вони призначені для 38 пасажирів. У звичайному автобусі, або Classico, 46 ​​сидінь з регульованим нахилом спинки крісла.

Залізна дорога

Залізнична система Чилі досі активно експлуатується, тоді як інші залізничні мережі Південної Америки перетворилися на руїни. Протяжність залізничних шляхів не дуже велика, і вони прокладені лише в центрі і на півночі, проте вони охоплюють кілька важливих напрямків, що пов’язують Сантьяго з іншими районами країни. Розклад можна знайти на сайті Державної залізничної компанії (efe.cl).

Автомобіль

Панамериканська автострада, або шосе 5, йде паралельно берегу від північного кордону з Перу до Кельон, на Чілоє. На дорозі з’явилися платні ділянки, і тривалу подорож може виявитися досить дорогою, особливо поблизу Сантьяго. Загалом мережа автомобільних доріг в Чилі підтримується в хорошому стані, і на більшості доріг покажчики встановлені через 5 км. Рівень обмеження швидкості може бути різним, від 120 км/год на автостраді до 50 км/год в містах.

У багатьох випадках особистий автомобіль – єдиний спосіб дістатися до віддалених національних парків. Автомобіль напрокат видається, якщо ви старше 25 років, можете пред’явити кредитну карту однієї зі світових платіжних систем і права, видані в вашій країні. Іноді потрібні права міжнародного зразка, але це залежить від фірми. Ціна за оренду автомобіля починається з 40 доларів в день за I найменшу машину. Компанії “Herz”, AVIS і “Budget” мають відділення в більшості автобусних маршрутів.

Міський транспорт

Нові автобуси-гармошки замінили велику частину старих дизельних машин. Квиток можна купити у водія. У провінційних містах великі і маленькі автобуси, нерідко старі, обслуговують приміські маршрути.

Сучасний трамвай курсує між Вальпараїсо і Вінья-дель-Мар, а вздовж берега затоки в Вальпараїсо прокладена тролейбусна лінія.

Метро

Розгалужене, ефективне і сучасне метро в даний час охоплює весь Сантьяго, і щодня ним користується майже мільйон пасажирів. Квитки в метро можна купити в касах або автоматах на станціях. Ціни в годину пік вищі, ніж у звичайний час.

Таксі

Більшість міст, за винятком Сантьяго, відносно невеликі, а пам’ятки розташовані близько до центру, тому користуватися таксі не має сенсу. Тариф зазвичай цілком доступний, але водії рідко знають англійську, і краще записати назву пункту призначення на аркуші паперу. Якщо в таксі відсутній лічильник, то, перш ніж сідати в машину, домовтеся про вартість поїздки. Чайові залишати не прийнято.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *