Закарпатські лісники підготували інформацію для тих, хто любить походи:
1. Капронові панчохи
Міцні капронові панчохи чудово підійдуть в якості захисту від комарів і кліщів. При бажанні можна пристосувати навіть як футболку.
2. Пакет від холода
Одягніть самий звичайний сміттєвий пакет поверх одягу або обмотайтеся харчовою плівкою і ви дуже швидко зігрієтеся, головне обмотатися цими речами дуже щільно.
3. Сода і вогонь
Харчова сода в поході незамінна. По-перше, розчином (ложка соди на літр води), можна промити овочі. По-друге, содою дуже просто загасити невелике вогнище, щоб уникнути пожежі в лісі.
4. Яблучний оцет
Опіки першого і навіть другого ступеня частково можна купірувати яблучним оцтом. Головне, розвести його з водою правильно – пропорція 1:4. Яблучний оцет прискорює регенерацію тканин і заспокоює біль.
5. Ізолента
По-перше, звичайну ізоляційну стрічку цілком можна використовувати як лейкопластир, по-друге, повішайте пару стрічок ізоляційної стрічки під стелею у наметі і у вас готова проста, але досить ефективна липучка проти комах.
6. Спасжилет із шкарпеток
Потопаючій людині може стати в нагоді будь-яка підмога, щоб протриматися на воді до прибуття допомоги. Якщо під рукою більше нічого немає, знімайте шкарпетки і набивайте їх гілками, щільніше. Кидайте імпровізований поплавок в воду – довго він не протягне, але необхідний перепочинок забезпечить.
7. Фільтрація із води
Якщо немає інших варіантів можна спорудити імпровізований фільтр з вати і пластикової пляшки. Розріжте пляшку навпіл, прокладіть вату в горловину і повільно заливайте воду.
8. Чіпси замість дров
Ніяк не вдається розпалити багаття? Спробуйте використовувати чіпси в якості розпалювача. Навіть найнатуральніші чіпси містять величезну кількість масла і горять краще сірників.
9. Водонепроникне взуття
Щоб зробити звичайне взуття водонепроникним, натріть його воском або парафіном.
10. Рюкзак-подушка
Упаковані в мішок речі можна використовувати в якості подушки.