Київ: Кінофестиваль Відкрита ніч. Дубль 19

У 2016 році Кінофестиваль Відкрита ніч. Дубль 19 відбудеться 25 – 26 червня. Як і в попередні роки основною площадкою стане Арт-причал у Києві, а паралельні покази та трансляції кінопоказів пройдуть більше ніж на 50 площадках України та світу. Фестиваль Відкрита Ніч започатковано у 1997 році. Він щорічно проходить в кінці червня, як огляд найцікавіших здобутків українського короткометражного кіно.

З 13 квітня фестиваль розпочинає відбір фільмів в конкурсні програми, про що повідомив голова Ради меценатів фестивалю, засновник та генеральний директор агенції маркетингових та PR сервісів компанії Вавілон Андрій Різоль. – Сьогодні ми оголошуємо всім, що прийом робіт на фестиваль відкрито, і запрошуємо всіх кінематографістів, починаючи від професіоналів і закінчуючи любителями, надсилати свої роботи, – сказав Андрій Різоль.

– Відкрита ніч — це єдиний національний фестиваль, зосереджений на пошуку та якісному відборі нових імен кінематографістів. Без нього не відбулося б кінобуму, який зараз спостерігається в Україні, адже всі ті імена, які ми вперше почули саме на цьому фестивалі, є сьогодні окрасою української кінематографії. Держкіно завжди приділяло Фестивалю особливу увагу, і ця підтримка з роками лише зростає, — зауважив перший заступник Голови Державного агентства України з питань кіно Сергій Неретін.

Цьогорічним нововведенням стане збільшений призовий фонд для переможців. Михайло Іллєнко, Президент та арт-директор фестивалю повідомив, що в якості експерименту для учасників, як на більшості фестивалів, буде запроваджено вступний внесок у розмірі 100 грн. Всі зібрані таким чином кошти доповнять призовий фонд фестивалю, який наразі становить 50 тис. грн, виділених Райффайзен Банк Аваль.

– Райффайзен Банк Аваль, і цього разу залучений як традиційний партнер до співпраці із фестивалем Відкрита ніч, який вже став сильним брендом. Його популярність, починаючи з останніх років, поширюється з міста Києва на інші області, кількість майданчиків збільшується, – розповів на прес-конференції голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук. Для нас дуже важливо бути партнером такого успішного фестивалю, який пропагує та підтримує молодих кінематографістів, і популярність якого зростає в Україні.

У 2016 року КМДА стала офіційним партнером фестивалю. Директор департаменту культури КМДА Діана Попова: – КДМА раніше теж підтримувала фестиваль, але особливо приємно що у 2016 році ми можемо долучитися не лише організаційно у складі журі, але й фінансово.

В 2016 році партнером міжнародної гостьової програми стене Чеський центр в Києві. Програму буде проведено впродовж дня відкриття фестивалю – 25 червня. Директор Чеського центру у Києві Луція Ржегоржікова заявила: – Для Чеської республіки честь, що ми можемо брати участь, як міжнародний гість на фестивалі Відкрита ніч. Дубль 19.

У чеській програмі буде показано 8 короткометражних студентських фільмів 2015/2016 років виробництва. Головними гостями можуть стати володарі Оскара – режисери Ян Сверак або Їржі Мензел. Фестиваль щорічно розширює свою географію. В 2015 році завдяки передовим технологіям Відкрита Ніч охопила більше 50 міст України, в тому числі, п’ять в зоні АТО. Після закінчення фестивалю, на протязі року в зоні АТО було проведено ще більше десятка показів із програми кінофестивалю.

За 19 років роботи фестивалю у складі журі побували понад 100 відомих митців не лише України, а й світу. Серед них: Ліна Костенко, Юрій Іллєнко, Оксана Забужко, Сергій Фоменко, Олег Скрипка, Сергій Якутович, Влад Троїцький, Юрій Андрухович, кінознавець з Польщі Гжегож Пеньковський, композитор Вірко Балей (США) та багато інших. Фестиваль є лабораторією з перевірки нових ідей для вітчизняних кінематографістів та пошуку молодих талантів, які можуть стати новими обличчями українського і світового кіно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *