Перший “розумний” мегаполіс побудують в Японії

Тема розумних міст може отримати цікаве продовження в Японії. У 2018 році неподалік від Йокогами з’явиться прообраз теперішнього “розумного” мегаполісу – Цунасіма, до будівництва якого приступає консорціум з 10 великих японських компаній за підтримки місцевої влади. Ініціатори проекту – корпорації Panasonic і Nomura Real Estate Development – представили концепцію міста, що втілює інновації в бізнесі, освіті та повсякденному житті людей.

Цунасіма повинна стати справжнім урбаністичним центром майбутнього. Значна частина міської території буде відведено під торговельну та ділову нерухомість. Тут розміститься науково-дослідна лабораторія, студентський кампус Університету Кейо, торгово-розважальний центр і багато іншого. Городяни проживатимуть в “розумному” багатоквартирному житловому комплексі. Використання енергоефективних технологій дозволить скоротити викиди CO2 на 40%, споживання води на 30%, не менше 30% споживаної енергії буде надходити з природних джерел. Крім того, місто зможе автономно існувати, забезпечуючи себе енергією та іншими необхідними ресурсами протягом трьох днів.

“Енергоцентр”, розташований в самому серці міста, буде регулювати виробництво і споживання електрики, забезпечуючи всі комерційні та житлові об’єкти екологічно чистою енергією і резервним енергопостачанням в разі природних катаклізмів. Компанія Tokyo Gas Group встановить тут високоефективну систему теплофікації (спільного виробництва тепла та енергії) на основі побутового газу. Тепло, отримане при виробництві електрики, буде використано для обігріву будинків і нагрівання води. Поставки газу будуть здійснюватися за спеціальними сейсмостійкості газопроводах середнього тиску, які не припинять роботу навіть у разі природних катастроф.

Створена за участю корпорації JX Nippon Oil & Energy воднева заправна станція буде обслуговувати екологічні автомобілі на паливних елементах. Для забезпечення безпеки тут будуть використовуватися різноманітні сенсори, сейсмойстойчиві матеріали і конструкції.

Традиційні принципи японської культури в поєднанні з сучасними технологіями дозволять створити здорове та безпечне середовище для життя і роботи студентів з різних країн в Міжнародному кампусі Університету Кейо. Його приміщення будуть легко адаптуватися під будь-які завдання, завдяки контролерам світла, що регулює освітлення, а також системам Space Player – унікальному симбіозу технологій освітлення і проектування, що дозволяє перетворювати простір за допомогою проекцій і архітектурного освітлення (мікромеппінга). Промислові очисники повітря забезпечать чистоту повітря, швидко видаляючи з атмосфери мікроорганізми, віруси і шкідливі речовини, а системи світлодіодних покажчиків полегшать комунікацію серед учнів і гостей.

У “розумному” торгово-розважальному центрі від компанії UNY жителі і гості Цунасіми зможуть придбати продукти і різні товари, забрати замовлення з онлайн-супермаркетів. Енергопостачання центру забезпечать сонячні панелі, встановлені на даху, система кондиціонування буде використовувати надлишки тепла, отримані при генерації електрики міським “Енергоцентром”. Система світлодіодних покажчиків дозволить отримати практично будь-яку інформацію: дані про магазини та товари, ситуації на дорогах, прогноз погоди, попередження про стихійні лиха і вказівки по евакуації в разі НП. Система має подвійну систему перекладу, яка допоможе іноземцям орієнтуватися в торговому центрі. Багатофункціональні системи відеоспостереження забезпечать безпеку, вони також можуть використовуватися для збору маркетингової інформації.

Спеціально для жителів Цунасіми буде побудований “розумний” багатоквартирний житловий комплекс. У кожній квартирі буде встановлено система Smart HEMS і побутові акумулятори, завдяки яким жителі зможуть вести екологічний спосіб життя без шкоди своїм звичкам і комфорту. Система генерації і зберігання електрики (сонячні панелі на даху плюс ємні акумулятори) будуть встановлені в приміщеннях загального користування. Підключення до ліфтів акумулятори забезпечать їх безперервну роботу навіть в разі перебоїв на зовнішніх лініях електропередач.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *