Пластмасові автомобільні деталі на основі полістиролу

Полістирол – це полімер із акрилонітрилу, який виготовляється в промислових рамках, в основному завдяки методу радикальної полімеризації стиролу із домішками різних ініціаторів. Запчастини Фіат, що виготовлені із полістиролу, наділені дуже високою вологостійкістю, діелектричними властивостями та кислотостійкістю. Основним недоліком автозапчастин із полістиролу є їх надмірна жорсткість, схильність в процесі старіння видавати тріщини, досить низька теплостійкість, мала міцність, висока горючість та мінімальний спротив впливу бензинів. Залежно від способу отримання матеріалу виготовляється блоковий, емульсійний, та суспензійний полістирол.

Блоковий полістирол виготовляють у вигляді гранул для електроізоляційних виробів та для технічних цілей в автомобілебудуванні. Полістирол загального призначення, зазвичай стійкий до ударів і є продуктом співполімеризації стиролу та каучуку. В автомобілях частіше зустрічаються деталі із співполімеру стиролу і каучуку середньої ударної стійкості. Спінений полістирол, це продукт суспензійної полімеризації стиролу разом з таким розрихлювачем як бутан, або ж ізопрен.

Деякі запчастини Фіат Добло випускаються з такого матеріалу як метил стирол, акрилонітрил, метилметакрилат та співполімер на базі мета крилату і акрилонітрилу. Запчастини із співполімеру мають хороші робочі властивості, наприклад стійкість до негативних погодних умов, низьке поглинання вологи, стійкість до бензину та мастил.

Поліакрилат це полімер карбонатного ланцюгового типу із складним ефіром акрилової кислоти та її гомологів або похідних. Поліметилметакрилат це поліакрилат на основі поліметилу акрилату в промислових масштабах, його виготовляють у вигляді листів або в гранулах, а також у вигляді порошку і плівки. Найчастіше при побудові автомобіля використовують листові матеріали – органічне скло.

Запчастини Fiat Doblo часто виготовляються методом лиття, де застосовується дакрил, який є співполімером метилметакрилату з метил акрилатом. Випускається такий матеріал прозорим та безбарвним, або ж забарвленням. Для ремонту автомобілів використовують композиції швидкого твердіння на основі похідних із метакрилової кислоти. Вони можуть тверднути при кімнатній температурі і атмосферному тиску та відрізняються простотою виготовлення, окрім того мета крил не токсична речовина. Метакрил меє низьку адгезію до металів та теплостійкість. Запчастини з такого матеріалу використовуються в автомобільних системах, які працюють при високій температурі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *