“Прихована” Барселона. ВІДЕО

64-річний Рамон Ольгадо раніше спав на вулиці в картонній коробці, а тепер водить на екскурсії туристів барселонськими підворіттями – ексклюзив, на який не здатні стандартні гіди. Ольгадо поряд з трьома іншими різномовними бездомними влаштувався в агентство Hidden City Tours, які запустили близько року тому соціальний проект з працевлаштування неблагополучних громадян, що позбулися даху.

Ольгадо 30 років жив у Нью-Йорку, де працював кухарем в розкішному ресторані. Пізніше він повернувся до Іспанії, але не зміг влаштувати своє життя на батьківщині, втратив близьких і в розпал кризи, в 2008 році, опинився на вулиці. Зате тепер він точно знає, що таке бідність в сучасній Барселоні, і може це дохідливо пояснити туристам.

“Ця площа – одна з найулюбленіших у бездомних в Барселоні”, – розповідає він трьом туристам, які записалися в цей день на екскурсію, коли вони підійшли до Plaza Sant Felip Neri в Готичному кварталі. “Тут спокійно, прохолодно влітку і не дуже холодно взимку”, – пояснює Рамон. У цей час на площі біля фонтану відпочиває старик у старому одязі – один з 3000 бездомних каталонської столиці.

У ході двогодинних екскурсій Hidden City Tours можна також відвідати безкоштовні міські столові і переповнені нетрі, що знаходяться не далеко від дорогих готелів.

Незвичайне агентство організувала британка Лайза Грейс, втративши колишню роботу в сфері маркетингу. “Ми показуємо приховану істину. Це – Барселона, яку ви не побачите ні в одному з путівників”, – говорить вона.

“Це дійсно шокує. Я не очікував побачити таке в Барселоні”, – говорить один з туристів у групі Ольгадо, який приїхав з Лондона.

Барселона – одне з найбагатших міст Іспанії, яке пережило в останні роки важкі удари рецесії. Барселонські бездомні сьогодні складають одну десяту частину всіх бездомних в Іспанії.

Благодійний фонд RAIS, який підтримав Hidden City Tours, сподівається, що цей проект допоможе змінити ставлення до бездомних. “Якби люди знали людську історію, яка криється за спиною у кожного бездомного – безліч стереотипів було б зламано. Те, що сталося з нами, могло б статися з будь-яким”, – говорить Ольгадо.

Також колишні волоцюги працюють екскурсоводами в голландському Утрехті, столиці Чехії — Празі та в Лондоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *