Шрі-Ланка: де варто побувати

Незважаючи на малий розмір острова, клімат Шрі-Ланки значно різниться від одного краю до іншого. Так, якщо на східному узбережжі в жовтні йдуть проливні дощі, то в серединній його частини відносно сухо. Цією особливістю, як правило, користуються всі ті, хто усвідомлено вибирає дешеві тури в Шрі-Ланку, вартість яких, починаючи з жовтня і до останніх лютневих днів, в рази нижче регулярних.

Що ж стосується прибережних регіонів острова, то в ці краї приїжджати краще влітку. Наприклад, у Баттікалоа і його околиці, які входять до складу Східної провінції Шрі-Ланки, а саме місто значиться її адміністративним центром. Червень – найбільш сухий, але при цьому досить жаркий місяць. До речі, спека в цьому регіоні не спадає навіть в самий пік сезону дощів. І навіть якщо стовпчик термометра в грудні-січні все-таки опуститься на якихось пару-трійку градусів, то особливої різниці, повірте, ви не відчуєте.

Зате влітку дороги острова знаходяться у відмінному стані, але не варто розраховувати на швидку їзду. Крім екскурсійних автобусів, вальяжно поблискують краплями ранкової роси на вже розпалених металевих боках, шосе належить і запряженим у вози осликам, і, які стали вже невід’ємною частиною не тільки Шрі-Ланки, а й усієї Південно-Східної Азії, тук-тукам – таким собі легким екіпажам, що нагадує триколісні велосипеди.

Якщо, будучи в Баттікалоа, вам доведется відстати від балакучого гіда, не пропустіть можливості побачити це чудове місто якраз з кабінки тук-тука. Ну, а для тих, хто опинився в цих місцях в рамках недорогого відпочинку, рикші і зовсім стануть справжньою паличкою-виручалочкою. Саме вони в найкоротші терміни і за вельми скромну винагороду доставлять вас з міста на кращі пляжі провінції.

Калкуда, Вакар, Пассікуда і, можливо, Валайчченай – кращі зони відпочинку поблизу Баттікалоа. Досвідчені мандрівники, які вивчили Шрі-Ланку вздовж і впоперек, стверджують, що саме ці пляжі найбільше нагадують рай і за своєю красі, і за своєю чистотою стали вже своєрідним еталоном південних берегів. Останні ж давно злилися в єдину рекреаційну резервацію, в той час як поблизу Баттікалоа ви завжди знайдете затишний куточок.

Занедбаність деяких пляжів – головний недолік Східних провінції, проте можливість зануритися під воду з аквалангом і на власні очі побачити потоплений біля берегів Баттікалоа англійський військовий крейсер нівелює всілякі мінуси перебування на сході острова. Судно пішло під воду в 1942 році, і з тих пір авіаносець “Гермес” став рідним домом мільярдам найдрібніших мешканців океанських глибин.

Його палуби і корму затягнули строкаті корали, серед розгалужень яких раз у раз снують не менше квітчасті рибки. До речі, чи знаєте ви, що риби стали однією з головних туристичних атракцій Баттікалоа? Ні?! Тоді швидше піднімайтеся на міст, який, як і багато інших в Шрі-Ланці, був удостоєний власного імені – його звуть “Леді Меннінг”. Під мостом в певний час доби особливо вразливі мандрівники чують, як співають риби.

З точки, в якій коромисло “Леді Меннінг” досягає свого максимуму, відкривається чарівний вид на Баттікалоа. Мабуть, найвища споруда цього прибережного містечка – маяк, білосніжний і ставний. Чи то справа в Еміратах, ще за кілька кілометрів до наближення до аравійським пісках туристів вітають чванливі хмарочоси, які осмілилися зверхньо поглядати на розписні мінарети! До речі, багато мандрівники примудряються поєднувати гарячі путівки в ОАЕ в листопаді з кількома днями, проведеними на Шрі-Ланці. Остров’янам ж така розкіш не тільки не по кишені, їм навряд чи вдасться оформити візу. Більшість держав світу воліють відмовляти в праві в’їзду жителям Шрі-Ланки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *