Фестиваль “Відкриваємо Падеревського” у Львові

У Львові 11 листопада стартує Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського”. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської філармонії.

Цей фестиваль вже встиг стати однією із найважливіших культурних подій України і цьогоріч він вже вп’яте завітає до Львова.

Головна ідея заходу – популяризація польської культури та ознайомлення із репертуаром світового рівня з національної музичної скарбниці. Невід’ємний елемент програми кожного фестивалю, включно з ювілейним – шедеври української класики, а також різні форми творчої співпраці українських та польських митців на сцені у Львові. Оскільки спільні проекти та мистецька спадщина – це актуальні точки дотику та нові джерела натхнення.

П’ятий, ювілейний, фестиваль традиційно об’єднає видатних польських артистів з відомими українськими музикантами для мистецьких колаборацій. А також запросить для виступів у Львові визнаних у світі майстрів, які ще не мали нагоди презентувати себе українському слухачеві.

Під час ювілейного фестивалю відбудеться визначна подія – повернення єдиної опери композитора Іґнація Яна Падеревського “Манру” на львівську сцену. Понад сто років тому саме звідси “Манру” помандрувала до США і була поставлена в Нью-Йорку на сцені Метрополітен-опера. Прем’єру нової концертної версії створив маестро Єжи Максим’юк спеціально для п’ятого фестивалю. Під його диригуванням опера знову оживе на львівській сцені, втілена Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії і Галицьким академічним камерним хором. Сольні партії виконають відомі польські співаки. Підготовка оновленої постановки тривала декілька років.

Також, уже традиційно, відбудеться вручення Відзнаки PADEREWSKI. Бронзові статуетки отримають особи або організації, які проявили себе у діяльності на користь українсько-польського єднання, популяризації творчості І. Я. Падеревського та промоції польської культури загалом.

“Організовуючи п’ятий, ювілейний фестиваль, ми знову прагнемо засвідчити добросусідські стосунки між нашими країнами. Ідея створення мистецької події, пов’язаної з іменем Іґнація Яна Падеревського – видатного піаніста, композитора, політика і доброчинця – й надалі служить нагодою взаємного культурного збагачення двох народів, польського та українського, що видається сьогодні особливо важливим та актуальним”, – наголошують у прес-службі філармонії.

Участь видатного маестро Єжи Максим’юка і таких знаменитостей, як Лєшек Можджер, Кшесімір Дембський, Кароль Радзівоновіч, Анета Лукашевіч, Анна Юркштовіч, визнаних і улюблених українських музикантів: Маріанни Гумецької, Володимира Сивохіпа, струнного квартету PHOENIX, які разом з Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії, Академічним молодіжним симфонічним оркестром “INSO-Львів” та Галицьким академічним камерним хором творитимуть на сцені 2016 року, зробить ювілейний Фестиваль пам’ятним і цікавим для публіки. А також дозволить презентувати визнані надбання польських та українських митців та цілковито нові проекти.

Програма фестивалю

11.XI.2016, п’ятниця, 19.00

ПАДЕРЕВСЬКИЙ І ШОПЕН

Джазові інтерпретації

Лєшек Можджер, фортепіано

12.XI.2016, субота, 19.00

СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ V ЮВІЛЕЙНОГО ФЕСТИВАЛЮ

Презентація опери “Манру” Іґнація Яна Падеревського у Львові

Концертна версія Єжи Максим’юка

Солісти:

Манру – Мацєй Командера, тенор

Уляна – Маґдалена Схабовська, сопрано

Аза – Моніка Лендзьон-Порчиньська, мецо-сопрано

Орос – Збіґнєв Вунш, бас

Урок – Лукаш Мотковіч, баритон

Ягу – Роберт Димовський, бас

Збіґнєв Хшановський, чтець

Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії

Галицький академічний камерний хор

Єжи Максим’юк, диригент

ЦЕРЕМОНІЯ ВРУЧЕННЯ СТАТУЕТОК ВІДЗНАКИ PADEREWSKI

13.XI.2016, неділя, 19.00

ШИМАНОВСЬКИЙ І ЛЯТОШИНСЬКИЙ

Камерна та фортепіанна музика

Анета Лукашевіч, мецо-сопрано

Кароль Радзівоновіч, фортепіано

Маріанна Гумецька, фортепіано

Струнний квартет PHOENIX

14.XI.2016, понеділок, 19.00

ПАДЕРЕВСЬКИЙ І ДЕМБСЬКИЙ

Вибрані пісні та кіномузика

Анета Лукашевіч, мецо-сопрано

Академічний молодіжний симфонічний оркестр “INSO-Львів”

Володимир Сивохіп, диригент

Кшесімір Дембський, диригент, фортепіано, скрипка

Спеціальний гість – Анна Юркштовіч, вокал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *