США відновлюють поромне сполучення з Кубою

США відновлюють поромне сполучення з Кубою

Адміністрація президента Барака Обами схвалила відновлення поромного сполучення з Кубою, полегшивши, за оцінками ЗМІ, шлях сотням тисяч людей і товарам на сотні мільйонів доларів, які щорічно курсують між Флоридою і Гаваною.

Як повідомляє флоридське видання Sun Sentinel, ліцензії на перевезення на Кубу отримали принаймні чотири компанії – Havana Ferry Partners, Baja Ferries з Майамі, United Caribbean Lines Florida з Орландо і Airline Brokers Co. of Miami and Fort Lauderdale. Перевезення також буде здійснювати America Cruise Ferries з Пуерто-Рико.

“Я дуже радий, оскільки це історична подія в американо-кубинських відносинах”, – сказав у розмові з журналістами керуючий партнер Havana Ferry Леонард Моескін.

Планується, що поромна переправа буде значно дешевшою, ніж нинішні чартерні перевезення. Крім того, це дозволить налагодити товарообіг між новими комерційними компаніями.

Пороми Флорида-Куба були досить популярні в 1950 роках. Пороми курсували щодня. Американці розважалися в казино Гавани, а кубинцям були доступні магазини Флориди. Після кубинської революції сполучення було перервано. Нинішнє рішення адміністрації Барака Обами було сприйняте як черговий крок у налагодженні двосторонніх відносин. За даними US News, в першу чергу нововведення зацікавить численних кубинських американців, які відвідують родичів. Крім того, дешева доставка зробить вигідною поставки на Кубу товарів народного споживання, малодоступних на Острові свободи – починаючи з дитячого одягу і закінчуючи сучасними телевізорами.

Поки кубинський уряд не коментує рішення Вашингтона. На думку голови Американо-кубинської торгово-економічної ради Джона Кавулича , якого цитує The Wall Street Journal, “Куба буде вітати ініціативи, як і міняють економічний статус-кво, але вони будуть вписувати їх в ситуацію, яку вони можуть сприйняти в політичному аспекті”.

Раніше цього року було оголошено про запуск чартерних авіарейсів з Нью-Йорка в Гавану компанії JetBlue.

Нагадаємо, формально заборона на відвідування громадянами США Куби продовжує залишатися в силі, проте нещодавня тепла зустріч Барака Обами з кубинським лідером Раулем Кастро дозволяє сподіватися, що незабаром ситуація зміниться.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *