У Дрогобичі пройде фестиваль Бруно Шульца

У Дрогобичі на початку червня 2016 року відбудеться cьомий міжнародний фестиваль Бруно Шульца.

Організаторами цієї знакової культурно-мистецької й наукової події є Полоністичний науково-інформаційний центр Дрогобицького університету, Товариство “Фестиваль Бруно Шульца” (Люблін, Польща), Львівський академічний обласний музично-драматичний театр імені Юрія Дрогобича та ГО “Творче об’єднання Альтер”. Співорганізатори – Інститут книги у Кракові, Польський інститут у Києві, генеральне консульство РП у Львові.

Вже офіційно підтверджено почесний патронат міністра культури та національної спадщини Республіки Польща, генерального консула РП у Львові, президента міста Люблін.

“Від першого фестивалю 2004 року в Шульцфесті беруть участь люди культури й науки з Європи, Азії, Америки, – зазначив прес-секретар фестивалю Леонід Гольберг. – Цього року очікуємо дослідників та перекладачів Шульца з Японії, Тайваню, Македонії, Литви, США, Франції та інших держав”.

Як завжди, відбудуться велика наукова конференція на тему “Бруно Шульц і сучасна теорія культури”, зустрічі й дискусії перекладачів та письменників, історично-культурознавчий семінар, присвячений новим контекстам біографії та творчості Бруно Шульца. А також виставки, концерти, спектаклі, перформанси, насичена оф-програма від творчого об’єднання «Альтер». Окремі мистецькі акції в рамках Шульцфесту відбудуться також у Львові, Стрию й Трускавці.

Бруно Шульц викликає дедалі більше зацікавленняу культурному світі. Його перекладено більше, ніж сорока мовами. Нещодавно видано прозу Бруно Шульца в Македонії, Хорватії.

Уже готовий проект програми сьомого Шульцфесту. Відомо, що учасниками заходу будуть Юрій Андрухович з музичною формацією “Карбідо”, Сергій Жадан з “Собаками в космосі”, театри з Києва, Кєльц, Варшави та Лодзі.

Очікують прибуття знаних інтелектуалів, зокрема, Ольги Червінської (Чернівці), Алли Татаренко (Львів), Міхала Павла Марковського (Чикаго), Адама Міхніка (Варшава), Ярослава Грицака (Львів), Лідії Танушевської (Скоп’є), Вей Юн Лін-Ґурецької (Краків – Тайпей).

Як зазначили у прес-службі, фестивальні події розпочнуться у п’ятницю, третього червня 2016 року. Детальна програма сьомого Шульцфесту уточнюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *