Умови в’їзду та перебування для росіян посилив Казахстан

Умови в'їзду та перебування для росіян посилив Казахстан

Казахстан, найпопулярніша країна у втікачів від російської мобілізації, посилює умови перебування для росіян. 31 грудня уряд прийняв ухвалу, яка скасовує так званий “візаран” — можливість продовжити легальне безвізове перебування в країні, виїхавши на кілька днів за кордон, а потім повернувшись назад.

До цього росіяни могли в’їхати до Казахстану за російським паспортом або закордонним паспортом і залишатися в країні 30 днів, не оформлюючи жодних документів. Потім ще 60 днів із реєстрацією за місцем проживання. Далі можна було виїхати з країни, заїхати знову і знову залишатись на три місяці. Обмежень загальний термін перебування у країні був.

Згідно з новою постановою, громадяни країн ЄАЕС, у тому числі росіяни, можуть перебувати в Казахстані не більше 90 днів протягом півроку. Документ набирає чинності за 10 днів після опублікування (16 січня).

Для тих, хто хоче жити в Казахстані довше, є два шляхи: отримати візу (зазвичай на рік, потім її продовжують), або посвідку на проживання (ПНП). Але й тут казахська влада приготувала російським емігрантам неприємний сюрприз. Це наказ міністра внутрішніх справ Казахстану від 6 січня. Він дозволяє видавати ПНП лише за закордонним паспортом. МВС країни також пропонувало вимагати і довідку про судимість у паперовому вигляді з печаткою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *