Аддіс Абеба: історія, розташування і клімат

ддіс Абеба – столиця Ефіопії, найбільший культурний, навчальний та бізнес центр, відомий курорт в Африці. Місто засноване в 1886 році великим імператором Менеліком і його дружиною Таїті, яка керувала будівництвом першого храму та інших будівель, включаючи свій палац. Коли імператор закладав основу для нового міста, він мріяв про інтенсивний розвиток місцевості і про те, що коли-небудь це місто буде столицею Африки. З тих пір його мрії поступово збуваються.

Історія столиці Аддіс Абеба і її пам’ятки

За свою порівняно недовгу історію, місто пережило багато значущих подій. На початку XX століття Аддіс Абеба стала столицею Ефіопії, виправдовуючи своє ім’я, яке перекладається з амхарської мови як “нова квітка”. З 1936 до 1941 рік місто перебувало в окупації італійських загарбників. За цей час у ньому і на навколишніх територіях від рук окупантів загинули багато тисяч осіб. В цілому на всій території країни різними способами було знищено більше мільйона людей. У 1941 році спільно з силами британських військ ефіопській армії вдалося позбутися окупації, і імператор Ефіопії Хайле Селассіє повернувся в свій палац у центрі Аддіс Абеби. Відразу почалося відновлення всього зруйнованого у війну і закладка нових важливих проектів.

У 1963 році з ініціативи імператора була створена Організація Африканської Єдності зі штаб квартирою в Аддіс Абебі. Згодом, у 2002 році Організація була перейменована в Африканський Союз. Економічна комісія ООН для Африки теж була заснована тут і продовжує існувати до сьогоднішнього дня. Тут же був заснований перший державний госпіталь в країні. Перший урядовий Університетський коледж був заснований в 1950 році, а в 1962 він уже був перейменований в Університет, надалі отримав міжнародне визнання. Зараз існує ще безліч приватних освітніх установ. Особливо столиця Ефіопії знаменита своїм Інститутом Ефіопських досліджень, а також Ефіопською національною бібліотекою і безліччю цікавих тематичних музеїв.

В місті є кілька прекрасних храмів, найвідоміший з них Георгіївський собор та Свято-Троїцький з мощами останнього імператора Хайле Селассіє. Ще в Аддіс-Абебі є найбільший в Африці ринок Меркато, куди без місцевих гідів ходити не рекомендується, оскільки великий ризик надовго заблукати, і величенний стадіон, розташований поруч із головною міською площею. Все це дає нам право в даний час з упевненістю назвати це дивовижний місто найбільшим африканським навчальним і бізнес центром.

Розташування

В даний час столиця Ефіопії налічує понад 3-х мільйонів жителів, більшість з яких амхарці, але присутні також і представники інших етнічних груп Ефіопії. Площа міста 527 квадратних кілометрів. Розташовано воно повністю високо в горах, середня висота приблизно 2500 метрів. Це Ефіопське нагір’я, місто знаходиться біля підніжжя гори Ентот. Біля північного кордону міста на схилі гори розташований Національний парк Ентот. Тут досі ростуть евкаліпти, посаджені імператором Менеліком при закладці нової столиці. Також недалеко від міста є стародавнє озеро Зугала, воно утворилося в кратері згаслого вулкана.

Навколо озера залишилися ще реліктові ялівцеві ліси, які колись займали всю територію цього району. До цих пір тут мешкають рідкісні види мавп. З іншого боку в заповіднику Менагеша, який також славиться своїм унікальним тваринним і рослинним світом, знаходиться ще одне вулканічне озеро в стародавньому кратері – Вончі.

Клімат міста Аддіс Абеба

Столиця Ефіопії Адіс Абеба славиться кліматом дуже м’яким, так і хочеться його назвати помірним, оскільки тут не буває сильних коливань температур протягом року. Середньодобова температура зазвичай тримається в межах 16-19 градусів за Цельсієм цілий рік. А ось конкретна температура в тому чи іншому місці міста може істотно відрізнятися, залежно від висоти і присутності вітру. Іноді на високих пагорбах міста майже на 10 градусів холодніше, ніж в низинах.

Близькість до екватора забезпечує постійне тепло, а легкий гірський вітерець здуває надмірний спеку. Взимку ночі холодніші, а клімат відрізняється сухістю. Рідко, раз на кілька років, ночами трапляються заморозки. У літні місяці навпаки настає сезон дощів, а ночі стають значно теплішими. Дуже сприятливі умови для цілодобового купання в гірських термальних джерелах, безліч яких розташовано навколо або неподалік від міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *