Сучасний турист – цілком і повністю щаслива людина, адже у нього є можливість побувати в найдальших куточках планети і витратити на подорож мінімум зусиль, часу і коштів. Завдяки спеціальним сервісам він може заздалегідь прокласти маршрут на карті, замовити номер в будь-якому готелі світу і здійснити бронювання авіаквитків online. Багато мандрівників мріють побувати в Чехії – цікавій країні з багатою історією, красивими традиціями та самобутньою культурою. І знайомство з Чехією можна почати з Брно – одного з найстаріших і найважливіших її міст.
Після прибуття в Брно важливо стежити за часом. Справа в тому, що ось уже багато століть поспіль обід тут настає на годину раніше, ніж належить. Згідно з легендою, шведи, обложили Брно, дали клятву, що якщо вони не зможуть підкорити місті до обіду, то знімуть облогу і покинуть його територію. Місцевий тямущий дзвонар пробрався в дзвіницю і вдарив у дзвони, сповіщаючи про прихід полудня. Шведи стримали обіцянку, і пішли, а в місті зародилася традиція бити полуденний дзвін у 11:00.
Дзвін лунає з башти, розташованої при соборі Святих Петра і Павла, зведеному в XIII-XX століттях, – однієї з головних архітектурних пам’яток Брно. Варто зазначити, що тут багато релігійних споруд, серед яких з найбільш примітних називають базиліку вознесіння Діви Марії, Червоний костел, костел Святого Якуба і домініканський костел Святого Михайла зі знаменитою кафедрою, прикрашеної занепалих ангелів, з’явившихся скульптору під час сну.
Цікаві туристи можуть побувати в готичному монастирі августинців, в якому Грегор Мендель проводив наукові дослідження і зробив важливе відкриття – закон спадковості. Деякі туристи, які освоїли систему бронювання готелів на онлайн-ресурсах, заздалегідь планують свій екскурсійний маршрут, включаючи в нього музей Менделя, діючий при августинський монастирі. Варто відвідати також Музей Моравської землі, що включає в себе цілий архітектурний комплекс – Дітріхштейнський палац, Менделіанум, Єпископський палац і критий павільйон “Антропос”.
Шанувальники сучасної архітектури можуть побувати на віллі Тугендгата, побудованій в 1928-1930 роках і включеної до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У 1984 році в будівлі відкрився музей, і тепер будь-який бажаючий може помилуватися вишуканими інтер’єрами, при оформленні яких, крім оздоблювальних матеріалів, не використали ні картин, ні елементів декору. Обов’язково варто подивитися на стіну з оніксу, яка пропускає світло і під час заходу Сонця здатна змінювати свій колір.
Зі старих споруд увагу туристів привертає замок Шпільберг, заснований ще в XIII столітті в якості захисного зміцнення і королівської резиденції Пржемислом Отакаром II. З кінця XIX століття в стінах фортеці розміщувалися казарми, а під час Першої та Другої світових воєн німці використовували Шпільберг як в’язницю для політичних ув’язнених. У 1960 році в стінах замку відкрили музей, експозиції якого знайомлять відвідувачів з історією міста і фортеці, з роботами Брненських майстрів живопису та архітектури. Влітку у дворах замку проводять театралізовані вистави та концерти.
Фестивалі та свята Брно вже давно прославили місто на весь світ. Щороку на початку літа тут проходить традиційний парад феєрверків під назвою “Ігніс Бруненсіс”, у серпні можна потрапити на святкування, присвячені обороні Брно в 1645 році, а з 2001 року небо над Брно прикрашається різнокольоровими повітряними кульками та аеростатами, які беруть участь у фестивалі польотів Baloon Jam. Якщо побачити справжній віденський вальс бажаючі можуть, купивши авіаквитки до Відня і відвідавши це дивовижне місто, то в Брно можна побувати на Міжнародному фестивалі симфонічної музики “Шпільберг”, який проводиться під відкритим небом.