“Етно Ковчег.UA” збере письменників і музикантів

"Етно Ковчег.UA" збере письменників і музикантів

У Львові готують незвичний проект “Етно Ковчег.UA”. Українські народні пісні виконуватимуть письменники та професійні музиканти.

Вперше народні пісні звучатимуть у виконанні такого складу виконавців: гурт “Джалапіта”, етноколектив, а ще письменники Ірена Карпа, Іван Малкович, Віктор Неборак, Остап Сливинський, Мар’яна Савка та Галина Крук. Письменники з різних регіонів співатимуть пісні теж з різних куточків України.

“Я буду шаманити. Я буду робити так, щоб публіка, яка зайшла в зал, вийшла іншою”, – розповів Віктор Неборак.

“Навіть у давньому Китаї було відомо, що від музики багато що залежить. Якщо музика є депресивна, неадекватна часові, то і життя є таким у державі. У нас панує або стьобова музика, або бордельна, в ліпшому разі фольклор. А в нас є чудова поезія, яку ніхто не співає, крім кількох виконавців. Буду вкраплювати поезію”, – додав Віктор Неборак.

Для проекту “Етно Ковчег” музиканти їздили в експедиції, шукали давні народні пісні.

“Ми провели величезну роботу з колекціонерами, щоб зібрати все найкраще, що створив український народ від трипільської культури аж до сьогодення. Практично нам вдалося зібрати тільки етно”, – поділилася арт-директор проекту Соломія Чубай.

Слухачі на концерті почують гуцульські, бойківські співанки, кілька пісень із Чернігівщини та центральних регіонів країни, повідомила виконавиця народних пісень Любов Зборовська.

“На щастя, живуть ще народні пісні, і ми щоразу, перебуваючи в експедиції, переконуємося, в тому, що вони ще є, живуть не просто в нотах чи записах, особливо в таких більш глухих селах”, – додала Людмила Зборовська.

До старовинних пісень зробили сучасне аранжування.

“Насправді, це дуже багатий і гарний матеріал. Я багато експериментую з такими давніми українськими піснями, аранжування до деяких йде дуже легко”, – розповів автор аранжування, віолончеліст гурту “Джалапіта” Володимир Бедзвін.

Сценографією стане відеоарт від Володимира Стецьковича.

Концерт “Етно Ковчег.UA” влаштують 4 вересня о 18 годині перед пам’ятником Івану Франку в межах Конгресу культури Східного партнерства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *