Єрусалим — казкове місто

Єрусалим — казкове місто

Єрусалим пережив багато століть, різні події відбувалися в цьому місті, і хороші, і сумні. Але переживши всі негаразди та історичні несправедливості, двічі зруйнований Храм і захвати алчними царями-чужинцями, місто встояло і зберегло свою унікальність. І до цього дня історична пам’ять жива в людях, для яких Єрусалим, — не просто місто, а серце їх глибокої віри.

Історія:

Це перше місто, куди зазвичай прямують туристи, які вперше приїхали на Святу Землю. І не дивно, адже Єрусалим – прадавнє місто не лише Ізраїлю,  але і в усьму світі, йому більше 3500 років. І довгий час він був столицею Іудейського царства, про що зараз нагадують святині, що збереглися, і традиції.

З приводу того, як же перекладається єврейське слово “Ерушалаїм” ведуться спори багато років. Найбільш прийнятним перекладом може бути “місце світу” — адже ще одне слово “шалом” — світ — присутній в назві міста. Єрусалим – це духовний та історичний центр двох релігій: християнства та іудаїзму. Проте не можна зменшувати значення цього міста і для  ісламу.

Розваги:

Сучасний Єрусалим – це яскраве місто, де можна повеселитися, відпочити і розважитися на славу. Тут багато ресторанів, кафе, барів, клубів — кожен може вибрати те, що йому до смаку. Досить відомий і чудовий бар “Alumah” чекає гостей завжди, а таке місце як Ya”avetz відоме своїм величезним вибором йогуртів.

Для тих, хто бажає спробувати блюда, приготовані мароканськими євреями, ласкаво просимо до закладів “El Marrakesh” і “King David”. А для любителів морепродуктів свої двері розкриє рибний ресторан “Ocean”.

Пам’ятки:

Найвідоміші святині, заради яких варто приїхати до Ізраїля, це, звичайно ж, Стіна Плачу, Храм Гроба Господня, Мечеть Аль-Акса. Три історичні місця — історія трьох релігій: іудаїзму, християнства та ісламу.

Сучасні пам’ятки також цікаві і відображають історію єврейського народу повною мірою. Дізнатися про трагедію Катастрофи можна в меморіальному комплексі Яд вашем, в Музеї Ізраїлю побачити і почути набагато більше того, про що пишуть путівники, а велична будівля Кнесета (парламента) нагадає про те, що Ізраїль – це успішна сучасна держава.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *