Клімат Землі врятує помірний апетит людини – вчені

Шведські вчені заявили, що скорочення споживання людиною яловичини, молока і сиру може скоротити навантаження на клімат Землі.

“У Швеції споживання сиру та інших молочних продуктів є одним з найвищих в світі, що впливає на клімат більш ніж в два рази в порівнянні зі споживанням свинини і курячого м’яса”, – заявив один з авторів дослідження Стефан Вірсеніус.

За підрахунками вчених, виробництво свинини і курячого м’яса обертається порівняно низькими викидами і еквівалентно 10 – 30 кілограмам вуглекислого газу на кілограм білка, в той час як це співвідношення при виробництві яловичини – 200 до 1.

“Тому ми можемо продовжувати їсти курятину і свинину в великих обсягах, з умовою того, що одночасно скоротимо споживання яловичини”, – пояснив учений.

За його словами, для полегшення навантажень на клімат було б достатньо перейти, наприклад, з молочних продуктів на такі рослинні альтернативи, як вівсяний напій.

Автори дослідження вважають, що на сільське господарство та виробництво продуктів харчування припадає близько 25% шкідливих для клімату викидів, для досягнення цілей ЄС щодо зниження навантажень на клімат слід знизити викиди приблизно на три чверті до 2050 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *