Коротко про Помпеї: історія та сучасність

Одне з найбільш відвідуваних туристичних місць Італії, Помпеї – знамените римське місто, яке було поховане під декількома футами вулканічного попелу після виверження вулкана Везувій. Місто розташоване недалеко від сучасного міста Неаполь. Завойоване римлянами в 80 році до нашої ери, Помпеї стали важливими торговельними воротами для товарів, які прибули по морю. Сьогодні дослідники вважають, що древнє місто мало населення майже 20 000 жителів, з яких 2 000 загинули при катастрофі. Розкопки Помпеї почалися в 1748 році, і досі не повністю завершені.

Екскурсія в Помпеї пропонує захоплююче знайомство з повсякденним життям стародавнього римського світу. Туристи можуть ходити по древніх вулицях і оглядати залишки магазинів, барів, пекарень, публічних будинків, лазень і житлових будинків, а також будинків, які були комерційними та релігійними центрами. Найбільш значущі споруди – амфітеатр, храм Аполлона, Форум, Базиліка і Зерносховище, в якому міститься велика кількість артефактів і гіпсових зліпків людей і собак, які загинули під час катастрофи.

Побудований близько 70 р до н.е. амфітеатр Помпеї є найстарішим збереженим давньоримським амфітеатром у світі. Він міг розмістити майже 20 000 глядачів, тобто все населення міста Помпеї. У 59 р н.е. спалахнули насильницькі безлади між уболівальниками з Помпеї і конкуруючими містами, які спонукали сенат заборонити подальші ігри в амфітеатрі на десять років.

Храм Аполлона в Помпеях цікавий не тільки тому, що він являє собою найстарішу споруду в знаменитому місті, але й тому, що демонструє змішання стилів римської архітектури, так як він будувався і перебудовувався протягом семисот років.

Форум був економічним, релігійним і політичним центром Помпеї. Храми, муніципальні будівлі, суди, магазини були згруповані навколо нього.

В архітектурі старовинних будівель Помпеї, є велика кількість творів мистецтва і фресок із зображенням еротичних, міфологічних персонажів і сцен полювання.
Біля входу в Помпеї розташовані сувенірні магазини, а також кіоски з продажу закусок і напоїв. У той час всередині Помпей є кілька кафе і ресторанів, а також їдальня, розташована поруч із залізничною станцією.

Оглядати Помпеї можна тільки пішки, а дістатися до них зручно на потязі залізницею Чіркумвезувіана (Circumvesuviana).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *