На реконструкцію закриють гробницю Тутанхамона

Популярна у туристів пам’ятка гробниця Тутанхамона, яка розташована неподалік від єгипетського Луксора, з 1 жовтня закриється на реконструкцію.

Глава єгипетського міністерства, відповідального за збереження стародавніх пам’ятників, Мамдух аль-Дамат зазначив, що на час реконструкції мумію фараона перенесуть в одну з бічних споруд гробниці. Як довго триватимуть реставраційні роботи, невідомо.

У січня 2015 року повідомлялося, що співробітники Каїрського єгипетського музею випадково відламали бороду від маски фараона Тутанхамона. Щоб приховати пошкодження, вони приклеїли бороду за допомогою епоксидного клею. Пізніше німецький реставратор Крістіан Екман уточнив, що серйозність ушкодження була перебільшена.

Тутанхамон (Тутанхатон) – фараон Стародавнього Єгипту з XVIII династії Нового царства, що правив приблизно в 1332-1323 роках до нашої ери. Його гробниця – єдина, практично не розграбована і дійшла до вчених. Її виявили в 1922 році єгиптолог Говард Картер і археолог лорд Карнарвон. У гробниці збереглися численні прикраси, а також декорований бірюзою саркофаг з чистого золота з муміфікованим тілом фараона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *