Нью-Йорк — скарбниця розваг для всіх

Нью-Йорк — скарбниця розваг для всіх

Сьогоднішній Нью-Йорк – це панування моди, релігії, дуже швидкий темп життя, за яким якщо не встиг, то залишився за бортом цього киплячого, виключно американського життя.

У Нью-Йорку знаходяться головні офіси багатьох світових корпорацій, фондові біржі, знамениті фінансові, наукові, культурні установи: штаб-квартира ООН, Художній Музей Метрополітен, “Карнеги-хол”, “Метрополітен-опера”, знамениті університети, бібліотеки.

Приїжджати до Нью-Йорка краще в травні-червні або вересні-жовтні, коли в місті стоїть хороша погода — не жарко, не холодно, немає опадів.

Історія

Колись на території нинішнього Нью-Йорка жили племена індіанців — Манахаттоу та Канарсі. Підтверджують їх перебування на цій землі багаточисельні археологічні знахідки.

Перші європейці облаштувалися тут в 1626 році. Це були голландці, і їх поселення називалося Новий Амстердам. Розташовувалося воно на території теперішньої південної околиці Манхеттену.

Через декілька десятків років місто було захоплене англійцями й перейменовано у Нью-Йорк, на честь ініціатора захоплення — герцога Йоркського.

19 століття ознаменувалося для Нью-Йорка великим припливом переселенців, що сприяло зростанню й розвитку міста.

До 1835 року за кількістю населення Нью-Йорк став найбільшим містом США.

Після Другої світової війни Нью-Йорк став безперечним світовим містом-лідером.

Влітку 1971 року в місті почалося будівництво сумнозвісних башт-близнят Всесвітнього Торговельного Центру. Вони були повністю зруйновані 11 вересня 2001 в результаті терористичних актів.

Розваги

Нью-Йорк — це просто скарбниця всіляких розваг. І якщо ви хоч раз не побували в найвідоміших розважальних закладах міста, напевно ви не житель Нью-Йорка.

Парк розваг Adventureland користується величезною популярністю за зручність свого розташування та завдяки відмінним декораціям.

Широко відомий Бродвейським театр є особливим видом театрального мистецтва, і є основою американської театральної культури. Театральний квартал на Манхеттені складається з 39 театрів.

Пам’ятки:

У цьому місті, звичайно ж, є, на що поглянути. Багато пам’яток відомо далеко за межами Нью-Йорка й США в цілому, навіть якщо більшість людей жодного разу в житті їх не бачила на власні очі.

Знайомство з Нью-Йорком і зі всіма Сполученими Штатами Америки починається зі Статуї Свободи (Statue of Liberty), повна назва якої: “Свобода, що осяває світ”. Це одна з найзнаменитіших скульптур не лише в США, але й у всьому світі.

У самому центрі міста знаходиться Церква Трійці (Trinity Church). Побудована вона була в 1846 році.

Острів Елліс (Ellis Island) колись був найбільшим пунктом прийому імгрантів. Діяв цей пункт з 1892 по 1954 роки. Сьогодні на території Пункту знаходиться музей, присвячений не лише тому, що відбувалося на острові Елліс, але й історії імміграції в США в цілому. Тут зібрано 2000 експонатів, 1500 фотографій і звукозаписи спогадів очевидців. Тут також є бібліотека, два кінозали, а в майбутньому передбачається створити генеалогічний центр, де відвідувачі зможуть прослідити свій іммігрантський родовід, дізнатися більше про свої сім’ї та про історичні події часів, що давно пішли.

Напевно, не можна бути в Нью-Йорку і не прогулятися по знаменитій вулиці – П’ятій Авеню (Fifth Avenue)! Найвідоміша та найдорожча вулиця в світі – саме тут розташована величезна кількість ексклюзивних бутіків.

Цікавий пам’ятник неоготики – католицький Собор Св. Патріка (St. Patrick”s Cathedral). Цей храм внесений до реєстру національних історичних пам’яток США.

Також варто відвідати:

– Нью-Йоркську публічну бібліотеку – найбільшу бібліотеку Нью-Йорка;
– Метрополітен-музей – також найбільший художній музей в світі;
– Емпайр-стейт-білдінг – найвища будівля Нью-Йорка;
– Рокфеллеровський центр – величезний офісний центр, який був побудований на Манхеттені за кошти фінансових магнатів Рокфеллеров у 1930-і роки;
– Таймс-Сквер— знаменита площа в центральній частині Манхеттена;
– Центральний парк – один з найбільших, найкрасивіших та найвідоміших парків не лише в США, але й в світі.зоопарку Таронга, національного парку “Блакитні гори” та до водопаду Вентворт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *