Що купувати в Чилі: лазурит та інше

Що купувати в Чилі: чилійський лазурит і антикваріат

Антикваріат

У багатьох містах Чилі на вулицях і в парках в певні дні тижня відкриваються ринки антикваріату. Якщо вам сподобалося те, що ви бачили в будинках Пабло Неруди, то подібні речі ви з великою ймовірністю знайдете на вулицях Вальпараїсо, Сантьяго або Аріки.

Вироби ручної роботи

Вовняні і плетені вироби, традиційні прикраси індіанців мапуче – і все це чудової якості послужать відмінним подарунком і продаються на всій території Арауканії. Індіанці аймара в’яжуть прекрасні шарфи і светри з вовни альпаки – їхній вибір не настільки великий, як в Перу або Болівії, але ціна і якість зазвичай цілком конкурентоспроможні.

Срібло – одна з головних статей чилійського експорту, і багато ремісники займаються виготовленням прикрас. Ціни на срібні кільця і ​​намиста часто значно нижчі, ніж в Європі або Північній Америці. У Чилі можна знайти не тільки прикраси, але і срібні свічники, столові прилади і статуетки.

Вовняні вироби

На острові Чилое і в Патагонії на ринках і в майстернях ремісників можна знайти недорогі і високоякісні вироби з вовни. Светри, шарфи і ковдри – прекрасні сувеніри.

Лазурит (ляпіс-лазур)

Рідкісний камінь, який знаходять в Чилі, Афганістані та низці інших країн, високо цінується ювелірами. Його колір – синій, фіолетовий, блакитнувато-сірий, блакитно-синій, зеленувато-синій. У Чилі кожен великий ювелірний магазин запропонує вам вироби з лазуритом. На ринку в будь-якому куточку країни можна купити вироби ремісників. Ціни бувають цілком прийнятними, але якість не дуже висока. Кращий вибір прикрас з лазуритом ви знайдете в Сантьяго, в районі Бельявіста.

Надзвичайно рідкісний камінь під назвою лазурит був улюбленою прикрасою фараонів і царів протягом декількох тисяч років, але в Чилі його знайшли лише в минулому столітті. Чилійська шахта, де видобувають лазурит, називається “Флор-де-лос-Андес”. Вона розташована на висоті 3600 м над рівнем моря недалеко від містечка Овалье. Шахта відкрилася в кінці XIX ст., але блакитні камені з’явилися на роздрібному ринку тільки в 1950 р.

Темно-синій і блакитний лазурит знаходять тільки в Чилі, тоді як більш світлі камені і камені синьо-фіолетових відтінків з давніх часів видобувають в провінції Бадахшан в Афганістані. Афганістан — єдина, за винятком Чилі, країна зі значними запасами цього блакитного каменю. Родовища є також в Бірмі, Італії, Канаді, Монголії, Росії, Руанді, США, Таджикистані, Південній Африці.

З давніх-давен камінь вважався дорогоцінним і володіє магічними властивостями. Єгиптяни високо цінували лазурит і використовували для виготовлення прикрас і амулетів, наприклад у вигляді скарабея. Лазурит знаходили в гробницях, датованих 3000 р до н. е. Прикраси з нього любила Клеопатра; в поєднанні з золотом лазурит ми бачимо на посмертній масці Тутанхамона. Єгипетські жінки використовували порошок з лазуриту в якості тіней для повік.

Римляни вважали камінь афродозіаком, а в середні віки люди вірили, що він захищає від хвороб і очищає душу. Лазурит також вважається каменем дружби і правди, що сприяє встановленню гармонії у відносинах між людьми.

Багато знаменитих художники використовували товчений лазурит для виготовлення синьої, дуже дорогої фарби, ультрамарину, але в 1834 р був винайдений спосіб синтезу лазуриту і з’явився синтетичний колір.

Непрозорий камінь лазурит являє собою складний алюмосилікат кальцію у вигляді суцільних дрібнозернистих мас. Кристали зустрічаються вкрай рідко. Золотисті крупинки піриту, що трапляються всередині каменю, зазвичай вважаються ознаками автентичності і значно збільшують його вартість. Якість каменю визначається такими властивостями, як рідкість забарвлення, стійкість і колір. Згідно з цими стандартами не існує каменів першого, другого або третього сорту.

У Чилі лазурит продають в магазинах подарунків і в ювелірних магазинах по всій країні, і це один з найпопулярніших сувенірів, які привозить додому практично кожен турист. Намистами, сережками, браслетами, запонками, підвісками, свічниками і столовим сріблом з лазуритом торгують всюди. Щоб зберегти лазурит, необхідно берегти його від кислот і прямих сонячних променів. Час від часу потрібно віддавати камінь в ювелірну майстерню для полірування, щоб освіжити колір. Кращі магазини, що торгують виробами з лазуриту, знаходяться в Сантьяго, в районі Бельявіста, на розі вулиць Бельявіста і Піо-Ноно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *