Символ фестивалю оприлюднив Docudays UA

1 березня організатори ХІІІ Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA презентували його концепцію та символ (на фото). Про це повідомлено на сайті Docudays UA.

Символом фестивалю став “Олімпійський ведмедик”, який 1980 року символізував і “Олімпіаду” в Радянському Союзі.

“Ці усміхнені ведмедики міцно закріпили у наших головах і кодах ілюзію благополуччя, засновану на подвійній моралі. Ці ведмедики у кожному з нас – вони з легкістю роблять те, проти чого ми боремося: дають хабарі, “вирішують справи”, вихваляють радянські порядки, де наче була стабільність і впевненість у завтрашньому дні”, – розповіла PR-директорка Docudays UA Дар’я Аверченко.

У цих ведмедиках організатори фестивалю вбачають українських виборців – м’яких і пухнастих, які з винуватими посмішками йдуть голосувати за світле майбутнє і дорогою продають голос. Або щиро обирають тих, хто вже не раз одурив.

На думку організаторів, “олімпійські ведмедики” як символ фестивалю Docudays UA–2016 допоможуть нам пробитися крізь політичний гіпноз та ілюзії, що всі наші проблеми хтось має вирішити за нас. Вони мають нарешті стати символом прощання з минулим.

Про концепцію фестивалю організатори сказали таке: “Ми обрали тему “Крізь ілюзії” тому, що у нас є відчуття, ніби зараз увесь світ продирається крізь ілюзії до якогось нового цивілізаційного устрою. Сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями”.

Зокрема, руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Розвіялися ілюзії українців щодо сподівань на міжнародні інституції в системі ООН, створені для забезпечення світового порядку без війни й агресії, для захисту прав людини.

Docudays UA пропонує разом із режисерами, правозахисниками, експертами з прав людини з різних країн, представниками української влади та революціонерами Майдану здійснити інтелектуальний прорив КРІЗЬ ІЛЮЗІЇ та запропонувати світові рішення найактуальніших сучасних проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *