У скільки обходиться життя у Чехії для вимушених мандрівників – українських переселенців

У скільки обходиться життя у Чехії

Півмільйона українців знайшли прихисток від війни у Чехії. Саме в цій країні поєднується європейський комфорт та невисокі ціни.

Повідомляється, що кількість українців, які рятуються від війни в Чеській Республіці – найбільша в Європі на душу населення. Розповідаємо, чому саме цю країну обирають наші співвітчизники.

Житло

Зараз винаймати житло в столиці коштує від 10 000 крон за однокімнатну квартиру (413 євро – ред.). В інших містах ціна нижча. Вартість комунальних послуг – від 2 000-3500 крон (82-145 євро). Ще 400-600 крон потрібно віддати за мобільний зв’язок та домашній інтернет.

Продукти

Вартість продуктового кошика для родини – від 5 000 – 7 000 крон на місяць.

Чехію називають країною знижок, тому в супермаркетах завжди можна вибрати продукти -20/-50%, – йдеться у статті.

Шкільне харчування коштує 700-800 крон на місяць.

Медицина

Для українців у Чехії відкрили додаткові кабінети, інформаційні лінії та інші консультацій. Перші 150 днів наші громадяни мають безкоштовне медичне страхування.

Після цієї дати безкоштовне страхування мають діти, літні люди та безробітні, що перебувають на обліку в центрах зайнятості – урядах праці. Ті, хто працює офіційно, мають страховку від роботодавця. А от решті українців доводиться сплачувати самостійно – близько 2300 крон – це додаткові щомісячні витрати, – йдеться у повідомленні.

Якщо користуватись приватною медициною, то на рік членський внесок коштуватиме 2000-2500 крон.

В Чехії серед українських біженців – більшість жінки з дітками. До всіх витрат, що перерахували, варто додати одяг, взуття. Тож для родини (мама з дитиною або двома) витрати на місяць становитимуть у 20 000-35 000 крон. Це велика сума, проте набагато менша ніж в інших європейських країнах, – зазначають експерти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *