Усю палітру українського кіно покажуть у Польщі

20 – 23 жовтня у кінотеатрі “KINO ILUZJON” у Варшаві відбуватиметься непересічна культурна подія – фестиваль українського кіно UKRAЇNA!

Як повідомляють організатори, окрім показу найвідоміших фільмів з України за останні роки, у програмі передбачені зустрічі з гостями – артистами та режисерами, конкурс на найкращий фільм фестивалю, а також кулінарні майстер класи. Усі покази фільмів відбудуться в “Kino Iluzjon” у Варшаві. Організатором події є фундація Luna Plus і на кінофестиваль вони запрошують не тільки українців, але й поляків, для того, аби ближче познайомитись з українською культурою, та глибше пізнати кіномистецтво сусідньої держави, пише Наш вибір.

Втім днями представники фундації звернулись до усіх з проханням допомогти та фінансово підтримати їх проект. На відомому польському ресурсі polakpotrafi.pl вони описали на що їм вистачає грошей і будуть вдячні навіть за найменшу підтримку: https://polakpotrafi.pl/projekt/ukraina-festiwal-2016

Але вже з впевненістю можна сказати, що під час фестивалю UKRAЇNA! Можна буде переглянути такі стрічки: “Жива ватра” Остапа Костюка, представлення сюжету фільму “Брати”. Останнє зізнання” Вікторії Трофіменко, “Поводир” Олеся Саніна, а також класика українського кіно – “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова з 1964 року. Таким чином, на фестивалі буде представлена повна палітра українського кіно, яка, до речі, не надто відома польському глядачу.

Один з вечорів фестивалю буде присвячений Олегу Сенцову – українському режисеру, який після висловлення спротиву російській анексії Криму, був арештований у своєму домі в травні 2014 року, перевезений до Росії, і після більш як річного ув’язнення, його звинуватили у тероризмі та засудили на 20 років позбавлення волі. Олег Сенцов здобув визнання після дебютного повнометражного фільму “Гамер” на фестивалі в Роттердамі в 2012 році. Його підтримує уся світова спільнота кінотворців, яке бореться за його визволення. Фільм Олега Сенцова “Гамер” буде можна переглянути під час фестивалю UKRAЇNA!

Для польського глядача усі українські кінострічки матимуть польські субтитри, повідомляють організатори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *