ромадянам України треба буде прийти в консульство і надати свої біометричні дані
З 23 червня 2015 в Україні та інших країнах Східного партнерства країни Шенгенської зони введуть візову інформаційну систему. Відповідно до неї заявники особисто повинні будуть здати відбитки пальців і цифрову фотографію. Про це повідомляє прес-служба Представництва ЄС в Україні.
Отже, головна зміна для громадян України, починаючи з 23 червня 2015 року, буде полягати в тому, що всі заявники повинні будуть з’явитися особисто в консульство, щоб надати свої біометричні дані (відбитки пальців і цифрову фотографію). Це стосується, зокрема, заявок на короткострокові шенгенські візи (з максимальним дозволом на перебування в 90 днів з кожних 180 днів).
Для всіх наступних заяв на отримання візи, які будуть подаватися протягом 5 років після цієї процедури, відбитки пальців заявника будуть копіюватися з інформації, що міститься в системі ВІС з попередньої заявки.
Шенгенські візи, видані до 23 червня 2015 року, залишаються в силі. Власники біометричних паспортів, які подаватимуть заявку вперше, теж повинні будуть прийти особисто в консульство після 23 червня, щоб подати заявку на отримання короткострокової шенгенської візи.
Плата за візу залишається такою ж, як і зараз.
Мандрівники, які планують подати документи на отримання шенгенської візи в червні, повинні звернути увагу, що за кілька днів до 23 червня деякі консульства країн-членів Шенгенського простору можуть бути закриті або обмежать збір документів від заявників у зв’язку з проведенням робіт по установці нової системи.
Будь-яка особа має право отримати інформацію про своїх даних у ВІС від країни-члена Шенгенського простору, яка внесла ці дані в систему. Будь-яка особа також може вимагати, щоб неточні дані, пов’язані з ним, були виправлені, а дані зібрані незаконним шляхом – видалені.
Довідка. Візова інформаційна система (ВІС) – це система обміну даних між державами-членами Шенгенського простору за короткостроковими візами. Головними завданнями ВІС є полегшення процедури подачі візової заявки та перевірки на зовнішніх кордонах, а також підвищення безпеки. Система вже впроваджена на Близькому Сході, в Африці, Південній і Північній Америці, Австралії, Південно-Східної Азії, Центральної Азії, в країнах Західних Балкан та Туреччині.