В росії на Booking.com поскаржилися державі

В росії на Booking.com поскаржилися державі

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) отримала претензії до найбільшого сервісу онлайн-бронювання готелів Booking.com. З двома скаргами в ФАС звернулася компанія “Онлайнтур”. Вона, зокрема, поскаржилася, що діяльність одного з найбільших у світі сервісів бронювання порушує відразу два федеральних закона – “Про захист конкуренції” та “Про рекламу”.

Так, інтернет-сервіс вимагає від готелів, представлених в його базі, гарантувати “найнижчу ціну”. Така вимога припускає, що готель не може виставити один і той же номер на власному сайті дешевше, ніж на Booking.com.

Друга скарга туристичного агентства пов’язана з рекламою на Booking.com, яка стверджує, що користувачі сервісу можуть замовляти готелі за “гарантовано найкращою ціною” і “без комісії”. У ФАС уточнили, що поки не зареєстрували ні це, ні інше звернення російської компанії.

На думку представників турагентства, вимоги Booking.com призводять до завищення вартості розміщення на всьому російському готельному ринку.
Самі готельєри сперечатися з Booking.com поки не готові, не бачать підстав звинувачувати систему в монополізації ринку і ФАС, незважаючи на ряд рішень європейських антимонопольних органів на користь готельних мереж.

Експерти відзначають, що невдоволення умовами Booking.com, які працюють в Росії з 2005 року, у російських турагентів з’явилося на тлі 50% зростання ринку внутрішнього туризму.

Причина в тому, що наявність в договорах між готельерами і системами бронювання пункту про “найкращу ціну” автоматично підвищує середню вартість розміщення якраз через те, що готелі включають у вартість розміщення комісію для Booking.com (від 18 до 25%). Якщо ціни знизяться, обсяг ринку автоматично виросте і агенти опиняться у виграші.

Booking.com – єдина в росії система, що забезпечує готелям 50% і більше бронювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *