Етикет кулінарних туристів

В Азії все по-іншому ніж будь де. В азіатських країнах зовсім інша культура, яка разюче відрізняється від європейської. Слід знати, що за порушення правил застільного етикету може бути серйозне покарання і не тільки моральне.

У таких закладах як суші бари і ресторани вітається вміння споживання їжі за допомогою паличок, але він необов’язковий. Крім того, що ви добре вмієте тримати палички, необхідно вміти добре ними користуватися, тому це самостійний столовий прилад. Це означає, що ні в якому разі не можна ними стукати по столу, вказувати на щось або когось. Все це вважається поганим вихованням. Якщо вас запросили в будинок, то дочекайтеся, поки господар будинку перший почне трапезу, якщо вас запросили в ресторан, то дотримуйтесь такого ж принципу, тобто перший покуштувати їжу повинен той хто запросив. Крім того, не можна залишати рис в тарілці і наливати самому собі вино. Суворо заборонено встромляти палички в блюдо з рисом.

В арабських країнах справа йде інакше. Тут прийнято, в основному, їсти руками (правою) і столові прилади практично не використовуються. Дико і екзотично з боку може здатися і те, що замість “спасибі” відвідувачі ресторану віддячать відрижкою. Звичайно, такі манери стають рідкістю, але це не означає, що в цих країнах слідують західним правилам етикету. І вже тим більше ніякі правила не дотримуються при домашньому чи дружньому застіллі, тому не варто дивуватися чомусь, що на вашу думку є неповагою до гостя, це всього лише звичаї.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *