Туристи, які приїжджають до Польщі або в Чехію, постійно стикаються з необхідністю обміну валюти, так як, не дивлячись на те, що це країни Європейського Союзу, тут своя національна валюта. Розплатитися іншими валютами буде дуже проблематично або навіть неможливо, тому треба знайти ще в Україні бест обмін, щоб дізнатися курс крони і злотий курс перед поїздкою, адже в Польщі і Чехії обмін невигідний.
Особливості обміну польської валюти
Польська економіка відрізняється стабільністю, а тому різких стрибків курсів не спостерігається, польська валюта може дорожчати лише в святкові дні і в нічний час (не більше ніж на 20%).
Поміняти гроші можна в банках або обмінних пунктах, які легко впізнаються за надписом: «Kantor». При цьому пред’явлення будь-яких документів для обміну валюти не потрібно. Якщо говорити про те, яку краще валюту брати з собою в країну, то це євро або долари. У цій парі трохи більш переважно виглядає євро, так як це валюта Європейського Союзу. В обмінниках і банках ви без проблем зможете поміняти не тільки євро, долари, а й російські рублі, українські гривні і ряд інших валют, тільки ось бест обмін тут не буде, адже курс дещо занижений.
Пункти обміну валют є навіть в найменших польських містечках. Найчастіше вони зустрічаються в центральній частині міста і біля популярних туристичних визначних пам’яток, але варто враховувати, що знайти обмінник, який би працював на цілодобовій основі, буде досить проблематично. В основному обмінні пункти працюють з 9-10 до 19-21 год. По неділлях і в святкові дні всі банки і багато обмінників закриті. До інших особливостей бест обміну в Польщі відносяться:
– Обмінні пункти часто заманюють клієнтів вигідними курсами, які вони вказуються на великих табло, що всю інформацію можна було розглянути з далекої відстані. Але якщо ви побачите на табло вигідний курс обміну, то не поспішайте радіти, далеко не завжди зазначені там цифри відповідають дійсності. Хитрість полягає в тому, що великими цифрами недобросовісні обмінники вказують курс продажу, а не обміну або курс обміну, але великих сум (від 500 або 1000 євро).
– Купити валюту можна в багатьох банках, а якщо плануєте поїздку наземним транспортом, то можете зробити це в прикордонних районах. Іноді польські митники можуть попросити пред’явити достатню кількість фінансових засобів для перебування на території країни (банківську карту можна пред’являти тільки в тому випадку, якщо разом з нею є банківська виписка з мокрою печаткою).
Проте, при поїздці до Польщі треба дізнатися злотий курс і взяти з собою кілька сотень злотих, зайвими вони не будуть.
Як обміняти крону в Чехії?
Одним із неприємних моментів подорожі по Чехії є наявність великої кількості місць «для туристів», де досить високі ціни в різних закладах, зокрема які знаходяться центрі Праги. Це стосується і пунктів обміну, де можна дізнатися курс крони і купити валюту.
Якщо ви забули купити національну валюту Чехії ще в Україні, бувалі туристи рекомендують брати з собою в дорогу долари, євро і звичайно ж банківську карту. Для покупки крон на місці шукайте обмінники, які належать вихідцям з арабських країн. Курс в них вигідніше, ніж в будь-яких туристичних пунктах. А ще араби зазвичай не беруть комісію за свої послуги. Наші люди в Чехії розповідають, що з ними можна поторгуватися про курс, особливо при обміні великої суми. Перед здійсненням операції у співробітника будь-якого пункту обміну треба запитати скільки грошей в підсумку ви отримаєте на руки, щоб не було неприємностей.
В Празі є досить багато точок обміну з синьою вивіскою «Change» і досить приємним курсом. Не варто довіряти незнайомим людям і красивим курсам, що вказані на банерах. У чеських банках та точках отримання грошових переказів встановлено невигідний для туристів курс. Для покупки крон на місці шукайте обмінники, які належать вихідцям з арабських країн.Курс в них вигідніше, ніж в будь-яких туристичних пунктах . В деяких магазинах країни, як і в сусідній Польщі, приймають до оплати євро. Магазин встановлює курс крони самостійно, здачу з покупки видають тільки чеськими кронами.
Гарна ідея їхати відразу з чеськими кронами або міняти валюту (долар, євро) на крони в пунктах обміну валют, які тримають араби, а для оплати в великих магазинах використовувати валютну карту. Чудово, якщо вийде запастися кроною в своїй рідній країні. Якщо ні, то беріть в дорогу долари або євро, щоб не було сюрпризів в дорозі.