Як зареєструвати право власності на квартиру-студію в новобудові?

Після придбання житла на первинному ринку перед покупцем такого нерухомого майна неминуче постає питання про те, як зареєструвати квартиру у власність в новобудові. Ця процедура в більшості випадків пов’язана з певними труднощами, оскільки більшість покупців нерухомості погано інформовані про терміни, послідовності дій та вартості держреєстрації, а також про те, які документи потрібні для її виконання.

Як оформити квартиру-студію у власність в новобудові

З початку 2014 року процедура по реєстрації прав на нерухомість для інвесторів істотно спростилася завдяки внесенню поправок до відповідного закону. Забудовник надає необхідний перелік документів та заносить їх в базу даних Державного реєстру України, знімає ксерокопії з оригіналів, роблячи електронні копії. Згодом ця документація використовується державним реєстратором при оформленні прав власності для інвестора, при його зверненні з відповідною заявою.

Інвестору також необхідно подбати про правильне оформлення покупки нерухомого майна, оскільки в іншому випадку до реєстрації справа може просто не дійти. Як правильно оформити покупку квартири в новобудові? При придбанні квартири в уже готової та введеної в експлуатацію новобудові угода оформляється за допомогою стандартного договору купівлі-продажу.

Документи для реєстрації права власності на квартиру

Спочатку майбутній власник квартири задається питанням, як оформити документи на квартиру в новобудові? Більшу частину документів, необхідних при реєстрації, повинен надати інвестору забудовник, а після їх отримання покупець може приступати до оформлення прав власності.

У 2016 році відбулася повна реорганізація процедури держреєстрації, згідно з якою права власності на нерухомість тепер підтверджуються відповідним записом в Держреєстрі України. Видача стандартних паперових документів, завірених печаткою, більше не використовується. Завдяки цим нововведенням процедура реєстрації значно спростилася. Тепер інвестор, який бажає оформити права на куплену квартиру, повинен звернутися до державного реєстратора або нотаріуса.

Як оформити нову квартиру у власність? Для цього будуть потрібні наступні документи:

заява встановленого зразка;
паспорт та ІПН;
правовстановлююча документація на нерухомість;
форма з переліком інвесторів, отримана від забудовника, в якій зазначено, що заявник фінансував процес будівництва будівлі;
техпаспорт;
копії перерахованих документів;
квитанції про оплату адміністративного податку та виписки з Державного реєстру.

Крім документів, потрібно звернути увагу на вибір забудовника. Найпростіше це зробити на авторитетних українських ресурсах. Такі сайти володіють великою базою оголошень про продаж нерухомості в новобудовах в різних містах України. Тому з їхньої допомогою ви зможете не тільки обрати та переглянути пропозицій забудовників, а дізнатися їх актуальну ціну.

Реєстрація права власності на квартиру: терміни та порядок дій

Якщо вам відомо, які документи необхідні при реєстрації, тоді поетапна інструкція того, як оформляється квартира у власність в новобудові складається з наступних етапів:

Подача всіх документів та заяви. На цьому етапі державний реєстратор вносить заяву до відповідного розділу електронної бази.
Оформлення ксерокопій документів, наданих в паперовому вигляді, та внесення їх до Державного реєстру.
Очікування рішення від державного реєстратора про розгляд заяви.
У відповідний розділ електронного Державного реєстру України вносяться дані про права на нерухомість та її обтяження, а також прописуються суб’єкти та об’єкти цих прав.
Заявнику видають офіційний витяг з Державного реєстру про завершення реєстрації прав власності. Заявник може отримати цей витяг в електронному або паперовому вигляді. Крім вилучення заявнику повертають оригінали документів.

Крім інформації про те, як реєструвати квартиру в новобудові, заявник також повинен знати терміни виконання цієї процедури. Згідно з відповідним законом термін реєстрації після внесення заяви до Державного реєстру не повинен перевищувати п’ять робочих днів – у разі зі звичайною нерухомістю, або два дні – при оформленні нерухомості з обтяженням.

Вартість реєстрації та розмір держмита

Деякі заявники цікавляться, як зареєструватися в новобудові швидше п’ятиденного терміну. Це цілком можливо, але сума держмита буде в рази вище:

термін оформлення протягом 2-х днів: розмір держмита дорівнює одному прожитковому мінімуму;
оформлення за один день обійдеться заявникові в суму двох прожиткових мінімумів;
оформлення за дві години особливо витратна стаття яка дорівнює п’яти мінімумам.

Варто врахувати, що є певні категорії пільговиків, які можуть не оплачувати держмито, але це можливо тільки за умови оформлення в стандартний п’ятиденний термін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *