Рейтинг паспортів різних держав світу

Обнародуваний рейтинг паспортів різних держав світу. Критерієм відбору була кількість країн, які власник паспорта може відвідати без візи або з отриманням візи в місці перетину кордону.

За підрахунками аналітиків інтернет-сервісу Passport Index, перше місце зайняв документ міста-держави Сінгапур у Південно-Східній Азії, що дає право на безвізовий в’їзд у 159 країн.

На другому місці — Німеччина. З німецьким паспортом можна вільно відвідати 158 держав. Третє місце розділили Швеція і Південна Корея (157 країн), повідомляє Independent.

Далі йдуть Сполучені Штати Америки, Канада, Ірландія та Малайзія, громадяни яких без проблем можуть в’їхати в 154 країни.

Україна перебуває на 32-му місці разом з Макао і Тайванем (120 держав). Македонія 41-е місце: вільний в’їзд у 108 країн.

Останні рядки рейтингу зайняли Сирія (29 країн), Пакистан та Ірак (26). А завершує список Афганістан, з паспортом якого можна відвідати без візи тільки 22 держави.

Нагадаємо, що нині у світі налічується 197 країн, не беручи до уваги колонії й залежні території, наприклад Гібралтар або Віргінські острови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *