Стоунхендж: знайдено пам’ятник, в якому 90 каменів

Недалеко від Стоунхенджа виявлено гігантське ритуальне спорудження епохи неоліту, що складається з каменів заввишки до чотирьох з половиною метрів, повідомляє The Telegraph.

Моноліти були виявлені за допомогою радарів на глибині 90 сантиметрів. На думку археологів, камені були збудовані в рівну лінію, а їх призначенням було маркування маршруту шляху паломників.

Знахідка була зроблена на місці пам’ятника Даррінгтон Уоллс – обнесеного круглим валом поселення епохи будівництва Стоунхенджа. Те, що одна зі сторін вала витягнута в рівну лінію, вчені помітили ще в ХIX столітті. Зараз з’ясувалося, що цей край насправді становить єдине ціле з низкою з 90 гігантських каменів, які мають форму підкови. Швидше за все, ці мегаліти позначали шлях паломників до Стоунхенджу або до іншої ритуальної споруди.

“Це одне з найбільших мегалітичних споруд в Європі, яке ховалося у нас під носом чотири тисячі років. Ми поки не знаємо, який мінеральний склад цих каменів. Якщо по висоті вони не відрізняються від сарсенів (валунів пісковика) Стоунхенджа, їх природа, швидше за все, така ж. Можливо, їх поставили для проведення деяких ритуалів або ж вони відзначали гігантську арену. Пам’ятники того часу були покликані створювати театральний ефект, вражати і пригнічувати”, – розповів керівник проекту Вінс Гефні.

Відкриття було зроблено в рамках багаторічного проекту цифрової картографії. Вчені вже з’ясували, що Стоунхендж – це не ізольований пам’ятник, а лише частина величезного комплексу святилищ, курганів ровів і місць жертвоприношень. В околицях знаменитих мегалітів виявлено 17 невідомих релігійних пам’яток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *