Фестиваль “Музика в старому Львові та Кракові”

У неділю, 13 серпня, о 19.00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла на вулиці Театральній (№11) у Львові розпочнеться концерт струнного квартету.

У Львівській міськраді запевнили: “З 13 до 29 серпня львів’ян та гостей міста очікує насичена концертна програма за участю виконавців з різних міст України та Польщі, а також – з Північної Ірландії та США. Фестивальні події відбуватимуться паралельно з 42-м святом музики в Кракові, куди завітають українські колективи і солісти”.

“Особливістю фестивалю є те, що концерти виходять за межі традиційної сцени та відбуваються в храмах, пам’ятних та історичних місцях. Серед цьогорічних локацій – Римо-католицька катедра, Палац Потоцьких, музей Пінзеля та інші знакові місця королівського Львова. Храми наповнить органна музика, старовинні палати – звуки скрипки, фортепіано. Зокрема, відкриття відбудеться у храмі святих апостолів Петра і Павла за участю вокального ансамблю “Collegium Zelenski”, хору “Krolewski Rorantystі” (Краків), камерного хору “Глорія” (Львів) та органістки Олени Мацелюх. Диригуватиме на відкритті Станіслав Галонський, засновник краківського фестивалю та багаторічний партнер львівських музикантів”, – повідомили також у міськраді.

“Засновник фестивалю у Львові, диригент Сергій Бурко вирішив започаткувати його у 2014 році, щоб відзначити 20-річчя Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”. Зараз подвійне музичне свято у Львові та Кракові – духовний місток між дружніми містами, символ спільних цінностей. Глибокі культурні та мистецькі традиції, історичні пам’ятки, які внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО – все це творить атмосферу високомистецького свята», – поінформували також у міськраді.

“Однією з найяскравіших подій фестивалю стане концерт 29 серпня за участю старовинного Белфастського філармонічного хору з Північної Ірландії. Також на гостей концертів у Львові та Кракові очікують вечори європейської та світової класики у виконанні знаних солістів та молодих імен”, – повідомили також у міськраді.

“А у День Незалежності, 24 серпня, оркестр “Віртуози Львова» презентує у Кракові на закритті фестивалю програму “Геніальні європейці”, до якої увійшли твори Вольфганга Амадея Моцарта та його сина Франца Ксавера – “Львівського” Моцарта, а також Антоніо Сальєрі та Максима Березовського. Під час фестивалю виступлять молоді таланти та колективи Львівська національна музична академія імені Миколи Лисенка, а також переможці численних міжнародних конкурсів Євген Кострицький (скрипка) та Валентина Пришляк (альт)”, – поінформували також у міськраді.

“До Львова завітають американські солісти із світовим іменем – Соломія Сорока (скрипка) та Артур Грін (фортепіано). Вперше у нашому місті виступить і польське тріо “Краковія”, – повідомили також у міськраді.

Натомість на інформаційному порталі пасторального та соціального служіння капеланів Львівської архиєпархії УГКЦ “Капеланство.info” анонсували: “У рамках Міжнародного фестивалю “Музика у старому Львові та Кракові” в неділю, 13 серпня, о 19.00 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла на вулиці Театральній (№11) у Львові розпочнеться концерт струнного квартету “Академія” Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка (Катерина Назаренко – скрипка, Сергій Гаврилюк – скрипка, Мар’яна Друца – альт, Анастасія Мякушко – віолончель). У їхньому виконанні звучатимуть твори європейських та сучасних композиторів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *