Погода в Чилі: коли краще їхати

Протяжність Чилі з півночі на південь більша, ніж будь-якої іншої країни світу, тому погода тут буває дуже різною. У будь-який час року в Чилі можна знайти безліч кліматичних зон, причому самі різкі зміни спостерігаються при русі з півночі на південь.

У загальному, північ країни – це пустеля помірної зони, де може бути тепло вдень, але дуже холодно ночами. Центральний регіон більшу частину року насолоджується м’яким середземноморським кліматом. На півдні ви повинні бути готові до різких змін погоди: трапляється, що навіть влітку за кілька хвилин сонячний день меркне і починається снігопад.

Літо

Найтепліша погода стоїть в літні місяці, з грудня по лютий, і вода досить прогрівається теж тільки влітку. До багатьох ізольованих районів півдня можна дістатися лише в цей період. Однак в сезон ціни подвоюються, готелі і автобуси переповнені туристами, а головні визначні пам’ятки програють від великої кількості відвідувачів. У Чилі це час відпусток, і Сантьяго порожніє.

На півночі і в центрі буває жарко та волого – чудова погода для пляжних курортів. Ночами, однак, прохолодно, особливо поблизу Анд. На крайній півночі настає так звана болівійська зима з великою кількістю дощів, коли деякі дороги в Альтиплано просто змиває. В Районі озер теж жарко, але трапляються дуже сильні, хоча і короткі зливи.

У Патагонії днем ​​порівняно тепло, і температура піднімається до 20 °С. Проте дощ може піти в будь-яку хвилину, а в горах – навіть сніг. Влітку тут дмуть найсильніші вітри. На крайньому півдні світло майже до півночі. Це єдиний час року, коли можна проїхати Південною автострадою.

Осінь

Восени, з кінця лютого по травень, по всій країні досить прохолодна погода. Натовпи відпочиваючих зникають, і ціни в готелях зазвичай знижуються. Таке міжсезоння, можливо, найкращий час для поїздки в Чилі. У Патагонії вітри і дощі слабшають в порівнянні з літніми місяцями, і це найбільш вдалий час для відвідування “Торрес-дель-Пайне” та інших національних парків.

Зима

Період з червня по вересень – найкращий час для занять гірськолижним спортом. Однак сніг робить непрохідними багато гірських перевалів, польові дороги та прикордонні переходи в Аргентину. На півночі Альтиплано і в національному парку “Лаука” практично не буває дощів, а в Районі озер сухо, прохолодно і температура рідко опускається нижче 10 °С.

У Патагонії погода менш передбачувана, і яскравий сонячний день в одну мить може змінитися дощовим, з сильним вітром і снігом. Деякі пішохідні маршрути і цілі ділянки “Торрес-дель-Пайне” в цю пору року можуть бути закриті. Однак в парк приїжджає багато туристів, а ясна погода може триматися кілька тижнів.

Весна

З жовтня по листопад зазвичай надворі м’яка погода, а в туристичних зонах ще небагатолюдно. У центральних районах країни прохолодно і волого, а на півночі – сухо. У Патагонії погода непередбачувана, і на протязі одного дня тут можна спостерігати зміну всіх чотирьох пір року. В цей час озонова діра: над Патагонією особливо небезпечна, тому потрібно обов’язково користуватися сонцезахисним кремом з високим ступенем захисту і сонцезахисними окулярами, що затримують ультрафіолетове випромінювання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *