Продукція всесвітньо відомого бренду “Lego”, зокрема її популярна серія “Lego Duplo” давно не потребують додаткової реклами чи позитивних відгуків. Мільйони сімей у всьому світі обрали для своїх дітей конструктори голландської компанії через їх абсолютну безпеку, якість, універсальність та інтенсивний розвиток дитячих здібностей.
Серія “Lego Duplo” розроблена для малечі від 1 до 5 років. Не новина, що ігри з конструктором помітно покращують моторику пальців, сприяють розвитку творчої уяви та інших здібностей. Але як зробити таку гру справді ефективною? Сьогодні спробуємо виокремити кілька порад із використання продукції “Lego Duplo” з максимальною користю для малечі.
Уява про поняття
Кожна серія конструктора “Лего Дупло” має власну захоплюючу історію, яка формує у малечі відповідні цінності. Але пропонуємо почати з елементарного. Так, побудувавши елементарні фігури з чіткою відмінністю, ви з легкістю зможете пояснити малюку різницю понять “високий-низький”, “близько-далеко”, “вузький широкий”, тощо. Тут також підійде спосіб створення елементарних конструкцій відносно до тих, хто там проживатиме: кіт у маленькому будиночку, ведмідь – у більшому.
Вивчення кольорів
Кубики “Лего” – це також широкий спектр кольорів. Аби дитина швидше навчилася їх розрізняти, спробуйте побудувати з нею невеличкі будиночки окремих кольорів . До прикладу, “червоний” – для мами, “зелений” – для батька, “жовтий” – для бабусі, дідуся, тощо. Аби перевірити результат, згодом попросіть малечу “відфільтрувати” кубики по кольору.
“Розбір прийменників”
Продукція “Лего Дупло” – чудова можливість запам’ятати прийменники, які малеча, між іншим, доволі часто плутає. Так, за допомогою кубиків та фігурок придбаної серії конструктора поясніть малюку, що виходити треба “З будинку”, спускатися “З гірки”, ховатися “У гаражі”, тощо. Це один із кращих способів засвоєння вищезгаданих частин мови.
“Знайди крайнього”
Доволі поширена гра на логіку. У ряду подібних речей (елементів конструктора) малечі необхідно знайти зайвий елемент. Наприклад, за кольором чи формою.
Розвиваємо пам’ять
Дорослий створює відповідний ряд із тваринками чи кубиками різних кольорів чи розмірів, малеча в цей час запам’ятовує, а через декілька хвилин намагається відтворити побачене у потрібній послідовності. Або ж ще цікавіше – ви непомітно для дитини забираєте із створеного ряду одну деталь, а малеча повинна виявити, яка із фігурок щойно зникла.