Рейтинг: найдешевші та найдорожчі європейські курорти 2023

Португалія Алгарве

Британські експерти склали рейтинг найдешевших і найдорожчих європейських курортів з урахуванням цін на каву та пиво, пише Euronews.

За даними туроператорів, попит на відпочинок за кордоном у 2023 році близький до допандемічного рівня. Але разом із зростанням кількості бронювань зростає і ціна поїздок.

Королівська пошта Великої Британії випустила свій щорічний звіт Holiday Money Report, щоб допомогти любителям бюджетного відпочинку зробити розумний вибір місця для відпустки. Погана новина полягає в тому, що ціни на їжу, напої та інші туристичні товари зросли на 80% курортів та міст по всьому світу.

Щоб визначити найдешевші напрямки у світі на 2023 рік, автори звіту порівняли вартість восьми основних туристичних товарів, включаючи каву, пиво, сонцезахисний крем та обід із трьох страв.

Мармаріс, пляжний курорт з кобальтовою водою та блискучими пристанями для яхт, вважається одним із найдешевших місць відпочинку в Європі. Торік він був на першому місці, але у 2023 році опустився на друге, попри те, що турецька ліра стала дешевшою. Як і в багатьох інших місцях, ціни з минулого року зросли більш ніж удвічі через інфляцію та 55-відсоткове підвищення мінімальної заробітної плати в барах та ресторанах. Тим не менш, каву можна випити за 1,65 євро, пляшку пива – трохи менше ніж за 3,40 євро, а обід із трьох страв на двох, включаючи домашнє вино, обійдеться приблизно за 45,60 євро.

У португальському регіоні Алгарве найдешевші кава та вино. Тут пропонують найкраще співвідношення ціни та якості. У звіті Holiday Money Report регіон зайняв місце найдешевшого примування в єврозоні, хоча з минулого року ціни зросли на третину. Проте на цьому скелястому узбережжі з білими фасадами будинків найдешевша кава – 0,92 євро та вино – 2,06 євро.

На болгарському Сонячному Березі, розташованому на Чорному морі, їжа та напої також доступні за приємною ціною. Чашка кави на прибережному курорті коштує лише 1,09 євро, а пляшка пива – 2,18 євро. Сонячний Берег – найдешевше місце в Європі, де можна замовити вечерю із трьох страв на двох із вином – трохи більше ніж 41 євро. Це хороша новина для мандрівників, які бажають скуштувати місцеві морепродукти.

Столиця Ісландії з вражаючою сучасною архітектурою та геотермальними басейнами є одним із найдорожчих місць у Європі, де можна поїсти та випити. Тут розвивається крафтове пивоваріння і вирує нічне життя, але вечірній відпочинок може сильно вдарити по гаманцю – пляшка пива або келих вина коштуватимуть майже 10,25 євро. Рахунок за вечерю із трьох страв на двох із домашнім вином становитиме близько 156 євро.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *